האם גם אתם צריכים ביטוח חיים? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת יותר על עולם הביטוח

איך לבחור ביטוח חיים

ביטוח חיים יחסוך דאגות כלכליות במקרה של אסון, ויבטיח את השמירה על רמת החיים של בני המשפחה

תמונה של המאמר: איך לבחור ביטוח חיים


למרות שרוב האנשים מעדיפים לחשוב על דברים אופטימיים יותר, הרי שחשוב להיערך גם למצבים אחרים בחיים. זו הסיבה, שאנשים רבים עורכים ביטוח חיים, וזאת במטרה להבטיח הכנסה חודשית או תשלום חד פעמי במקרה של אסון. במקרים אחרים, מדובר בביטוח שהבנק מחייב  לערוך בעקבות לקיחת משכנתא.
בעת עריכת ביטוח, כדאי לבדוק מספר פרמטרים. הראשון הוא מטרת הביטוח – האם מדובר בביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה, למקרה של מוות או לצורך לקיחת משכנתא. בנוסף, יש לבדוק את עלות הביטוח וכן את התכנית המתאימה ביותר למצב המשפחתי.
 

בכל מקרה, על מנת להחליט איזה ביטוח חיים לבחור, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי,
החברה המבטחת או סוכן ביטוח, אשר יתאימו את הביטוח לצרכים הספציפיים של כל אדם.
 
ביטוח אובדן כושר עבודה


ביטוח אובדן כושר עבודה מספק שקט נפשי בכל הקשור להכנסה החודשית של המבוטח ושל משפחתו, במקרה בו הוא לא יוכל לעבוד בשל נכות, בעבודה המתאימה להשכלתו, הכשרתו וניסיונו. ישנה אפשרות להרחיב את הביטוח כך שהפיצוי החודשי ישולם עבור אי יכולת לעבוד במקצוע הספציפי של המבוטח (כיסוי זה מכונה בעגה המקצועית ביטוח אובדן כושר עבודה הכולל הגדרה עיסוקית).
סכום הפיצוי החודשי נקבע בהתאם לתנאי הפוליסה, גובה ההכנסה של המבוטח ושיעור אובדן כושר העבודה בו הוא נמצא, כך שגם במקרה של תאונה או מחלה יתקבל פיצוי חודשי.
 

ביטוח חיים למקרה מוות

בביטוח חיים למקרה מוות (ריסק)  המוטבים שקבע המבוטח יקבלו את סכום הביטוח בתשלום חד פעמי במקרה מוות במהלך תקופת הביטוח (התוכנית לא כוללת מרכיב חיסכון). בביטוח זה, סכום הביטוח נקבע לפי בחירת המבוטח, וקבוע לכל תקופת הביטוח. במקרים מסוימים, ניתן גם לבחור בביטוח ריסק הבטחת הכנסה למשפחה, אשר כולל סכום ביטוח שישולם למוטבים בתשלומים חודשיים.
לרוב, בעת הרחבת המשפחה, למשל הולדת ילד, מומלץ לבחון רכישת ביטוח חיים וכן עריכת שינויים בביטוח קיים, וזאת על מנת להבטיח את רווחתם הכלכלית של הילדים גם במקרה של אסון.

ביטוח חיים למשכנתא
 
ביטוח חיים למשכנתא, או בשמו הנוסף - ריסק משכנתא, מיועד לכיסוי יתרת ההלוואה (המשכנתא) בבנק, במקרה של פטירת הלווה (המבוטח) חלילה. סכום הביטוח משתנה מדי שנה בהתאם ליתרת החוב. מדובר בביטוח שהבנק מחייב לעשות, שכן הוא מבטיח לגוף המלווה כי במקרה של מוות של הלווה, החברה המבטחת היא שתחזיר את יתרת המשכנתא.
 

שקיפות בתהליך ההצטרפות

במסגרת בקשת הצטרפות לביטוח חיים, יש למלא טופס הצעה לביטוח כאשר על סמך המידע שנמסר מחליטה החברה האם לקבל את המועמד לביטוח, את גובה הפרמיה לתשלום ואת תנאי הביטוח.
נציין כי במסגרת תהליך זה למבוטח קיימת חובת גילוי, כלומר, מתן תשובה בכתב (מלאה וכנה) למבטח על כל עניין מהותי שנשאל לגביו בהצעת הביטוח, למשל, מצב בריאות קיים, מחלה, עיסוק, תחביב מסוכן הייתי שוקל להוריד תחביב לאור עמדת משרד האוצר או עישון.

חשוב לציין כי התשלום לביטוח חיים (הפרמיה) מחושב בהתאם לגיל המבוטח וסכום הביטוח. לכך ישנן תוספות בהתאם לאורח חייו של המבוטח. הראשונה, תוספת עיסוק מסוכן -  תשלום תוספת לפרמיה בגין הסיכון המיוחד הנובע מעיסוק, תוספת מצב רפואי-  מבוטח שמצב בריאותו מעלה את הסיכון לקרות מקרה הביטוח וכן  תוספת עישון או תוספת BMI, במקרה שהמבוטח מעשן או מבוטח שהיחס בין הגובה והמשקל שלו גבוהים, מה שמעלה את הסיכון להתרחשות מקרה ביטוח.
   
 

נדגיש כי בביטוח חיים ובביטוח אובדן כושר עבודה אין חובה להודיע על החמרה במצב הבריאותי שחלה לאחר שאושרה ההצטרפות לביטוח, אולם בביטוחי 
אובדן כושר עבודה,  במקרה של שינוי מקצועי או עיסוק מסוכן  (יותר משהיה בעת ההצטרפות לביטוח) חובה להודיע על השינוי.

 
תמונה של המאמר: איך לבחור ביטוח חיים


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני/ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק פנסיוני/יועץ מס בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי. חברת פסגות עוסקת בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
פסגות עוסק בשיווק השקעות ולא בייעוץ ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. לפסגות יש עניין אישי במידע שמוצג לעיל. המידע שמוצג אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע.
 
 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.