בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

איך לבלות עם הילדים במינימום הוצאות

בילוי משפחתי עשוי להיות לעיתים הוצאה משמעותית. האם ניתן להקטין בהוצאות בזמן חופשות וחגים? איך כדאי להתכונן להוצאות הגדולות? וכיצד ניתן ללמד את הילדים על ניהול תקציב בזמן החופשה? עשר עצות להורים שרוצים לחסוך

תמונה של המאמר: איך לבלות עם הילדים במינימום הוצאות

חודשי הקיץ ותקופת החגים מעוררים בהורים רבים תחושת לחץ ותסכול. מלבד הצורך "לשעשע" את הילדים שנמצאים בחופשה, הרי שהבילויים וההוצאות עלולים להכביד על המצב הכלכלי של המשפחה.

כיצד בכל זאת ניתן לבלות עם הילדים במינימום הוצאות? ואיך ניתן להתכונן כלכלית לחופשות של הילדים? – לפניכם עשר עצות חשובות להורים שרוצים לחסוך.

1.טבלת הוצאות והכנסות – השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לדעת כמה כסף פנוי אתם יכולים להקצות לתקופת ימי החופשה. טבלת הוצאות והכנסות של משק הבית יכולה לסייע בכך. בהתאם, תכננו כמה כסף תוכלו להשקיע בכל בילוי. אם תראו שיש בכך צורך, כדאי לשקול לקיחת הלוואה אשר תסייע לכם להימנע מכניסה לאוברדראפט, או במילים אחרות, מינוס לא נעים שיהיה לכם קשה לצאת ממנו.

2.לחפש בילויים בחינם – ישנם מקומות שמציעים כניסה חינם, למשל, למשחקיות שונות או מוזיאונים ותערוכות. אלו יכולים להיות לא פחות מהנים מבילויים שיעלו לכם עשרות ומאות שקלים.

3.בילוי בחיק הטבע -  ישנם לא מעט פארקים יפיפיים בישראל שהכניסה אליהם חינם. ניתן לארגן יום טיול משפחתי בפארק, שכולל ארוחת בוקר בחיק הטבע ומשחקים משותפים.

4.להביא אוכל מהבית – אחת ההוצאות שמכבידות במיוחד על בילויים משפחתיים היא זו הקשורה למזון ושתיה שקונים בזמן הטיול או הבילוי. לכן, כשאתם יוצאים לבילוי משפחתי, כדאי להביא אוכל ושתיה מהבית. זה כנראה יחסוך לכם לא מעט כסף (ואפילו עשוי להיות יותר טעים ומזין).

5.לתכנן מראש – תכננו מראש לאן אתם הולכים, בדקו את העלויות והקפידו לעמוד בתקציב שהוקצה לבילוי היומי.

6. מבצעים – ישנם לא מעט מבצעים וקופונים שמציעים כניסות מוזלות לאתרים שונים. לכן, מומלץ לבדוק מבעוד מועד באתרים ובמועדוני צרכנות המציעים מבצעים.

7. קייטנת הורים – בחלק מהימים ניתן לארגן קייטנת הורים עם ילדים נוספים מהגן או מבית הספר. מדובר בבילוי זול ולא פחות מהנה.
8. בילוי ביתי משותף – ניתן להקצות ימים ספציפיים לצורך בילוי ביתי משותף עם הילדים. תוכלו לארגן פעילות משפחתית משותפת. מדובר בבילוי זול ומגבש.

9. לקחת את הילדים לעבודה -  אם הילדים שלכם מספיק גדולים, ומקום העבודה מאפשר זאת, ייתכן שתרצו לקחת את הילדים לעבודה בחלק מהימים. עבור הילדים מדובר בחוויה מהנה שהם בוודאי יזכרו לכל החיים, ותוכלו לבקש מהם לסייע לכם בחלק מהמטלות.

10.נצלו את החופשה ללמד את ילדיכם התנהלות פיננסית נכונה – העצה האחרונה והחשובה לא פחות היא שזמן בילוי משותף עם הילדים הוא הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים כיצד נכון להתנהל כלכלית. אם הילדים בוגרים מספיק, שתפו אותם בהתלבטויות באשר להוצאות ובתקציב שהוקצה לכל בילוי ואפשרו להם להיות חלק מתכנון הטיול. בנוסף, אם גילם מאפשר זאת, עודדו אותם לצאת לעבוד בחופשת הקיץ ולחסוך את הכסף שהם יקבלו.


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.