בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך על ניהול התקציב שלי

איך להסתדר נכון עם חשבון העו"ש שלי

עמותת פעמונים

כיצד שומרים על מאזן הכנסות והוצאות תקין במשק הבית? איך נמנעים מכניסה לאוברדרפט? ואיך יוצרים מסגרת אשראי מתאימה?
מאת: עמותת פעמונים

תמונה של המאמר: איך להסתדר נכון עם חשבון העו"ש שלי


האם גם אתם מרגישים לפעמים שהלחץ הכלכלי מקשה עליכם להתמודד עם ההוצאות השוטפות? האם אתם לא מצליחים לצאת מהמינוס ולא יודעים כיצד להתמודד עם המצב? על מנת לשמור על מאזן הכנסות והוצאות תקין במשק הבית, יש לשקף את המצב הכלכלי של המשפחה. השיקוף יעשה בעזרת רישום מדוקדק של כל ההוצאות והכנסות בחצי השנה האחרונה:
 
1.כדי להעריך נכון את המצב, חשוב לעבוד עם קבלות מהעבר (חשבונות טלפון, חשמל וכדומה) ולאחר מכן להעריך את סכומי התשלום להוצאות אחרות (כדוגמת מזון, תרופות וכדומה) עליהם המעקב הוא בדרך כלל קשה יותר.
 
2.יש לעשות רישום של החובות וההתחייבויות - משיכת יתר מהבנק (אוברדרפט), הלוואות מהבנק, הלוואות אחרות, תשלומים בכרטיס האשראי וכד'.
 
3.יש לכתוב את ההכנסות של המשפחה. יש לבחון את כלל החסכונות, חשוב לערוך רישום של כל החסכונות כגון תוכניות חיסכון, קופות גמל, פק"מים, השקעות שונות במניות וכו'. השוואה בין ההכנסות וההוצאות תדגיש את הפער.
 
לאחר שמיפינו  את מבנה ההוצאות וההכנסות נתכנן את התקציב המשפחתי. בסיס התכנון הוא ההכנסות של המשפחה. המטרה: תכנון ההוצאות בגבולות ההכנסות. חשוב לנהל רישום ההוצאות וההכנסות בכל חודש ולעקוב אחר עמידה ביעדי התקציב שהוגדרו. בתקופה זו מומלץ לא לדחות תשלומים (כרטיסי אשראי או צ'קים דחויים). 
 
בשלב שבו יש שליטה על ההוצאות  ניתן לתכנן איך ניגשים לפתרון בעיות העבר, כלומר לתכנן את יכולת ההחזר. הגדלת ההכנסה הפנויה שמטרתה החזרת חובות תוך  צמצום בהוצאות והגדלת הכנסות.
 
חשוב  לא להיכנס לגרעון חדש לדאוג להתנהל בתוך מגבלות התקציב שהגדרנו.
 
כדי להצליח לשמור על האיזון הכלכלי יש להכין תוכנית כלכלית מסודרת. כדי לשמור על התוכנית יש להקפיד על מספר כללים:

1. לא לקנות בתשלומים- לכאורה מדובר בסכומים קטנים. בפועל, הסכום הקטן הזה מתחבא בכרטיס האשראי, ומוציא אתכם שוב ושוב מאיזון. במידה ורוצים לקנות מכשיר יקר חשוב להפריש בכל חודש סכום שישאר אצלכם עד שיצטבר הסכום הדרוש.

2. לעקוב היטב אחר ההוצאות בכרטיס האשראי- הקנייה באמצעות הכרטיס מורגשת פחות, ואנשים נוטים להשתמש בו  בקלות רבה מידי.

3.  לשתף את בני המשפחה בתכנון התקציב- נטילת אחריות משותפת להוצאות מסייעת לשימוש יעיל במשאבים הקיימים, וגם עשוייה להניב רווחים לא צפויים. גם הילדים לא יגררו אתכם להוצאות מיותרות כאשר יחושו כי הם שותפים למאמץ המשפחתי.

4. להקטין את ההוצאות על טלפון סלולרי- לבדוק מה המסלול הכי משתלם ולעבור אליו גם אם זה כרוך במעבר לחברה אחרת.

5. להשוות מחירים- לא להתעצל, לעבור בין חנויות ולבדוק מי באמת זול ומי יוצא בהכרזות ריקות. החיסכון העצום שווה מאמץ.

6. צמצום וריכוז השימוש בכספומט- על כל משיכה של כסף, החשבון מחוייב בעמלה. הסכום לכאורה זניח יכול להצטבר לכדי אחוז ממשי מההוצאות. כדי בכל משיכה לחשוב כמה ימים קדימה ולא להסתפק בסכום מינימלי.

האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד הנכתב על ידי עמותת פעמונים עבור מרכז הידע של פסגות.האמור אינו מהווה ייעוץ שיווק השקעותפנסיוני ואו יעוץ מס ו או תחליף לייעוץשיווק כאמור על ידי בעלי רישיון המתחשב
בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אחד. העמותה הינה ארגון חברתי ללא מטרות רווח, הפועל בקרב החברה האזרחית בכל רחבי הארץ.

 

ארגון פעמונים הוא ארגון התנדבותי, המסייע למשפחות וליחידים בתחום ההתנהלות הכלכלית. הסיוע ניתן באמצעות אלפי מומחי פעמונים בתחום כלכלת המשפחה וכולל: מידע וכלים לעבודה עצמית, מענה מקוון לשאלות, פגישת ייעוץ חד–פעמית וליווי כלכלי אישי או קבוצתי. בנוסף, מפעיל הארגון תכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ, הכוללות הרצאות, מערכי לימוד וסדנאות קבוצתיות.
מקור: פעמונים, רשיון
CC-BY-NC-SA-2.5-IL


 
 

 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.