בואו להכיר את הניהול המקצועי של פסגות בתיקי השקעות. לפרטים נוספים:
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

איך ללמוד משגיאות של משקיעים אחרים

תמיד טוב ללמוד משגיאות של אחרים, וכשמדובר בהשקעה בשוק ההון, זה יכול למנוע טעויות שיפגעו בחסכונות שלנו. אילו שגיאות נפוצות בקרב משקיעים וכיצד ניתן להימנע מהן?

תמונה של המאמר: איך ללמוד משגיאות של משקיעים אחרים


השקעה לטווח קצר
כשם שכשקונים בית ולוקחים משכנתא לרוב ברור לנו שמדובר בהשקעה ארוכת טווח, כך צריך להתייחס להשקעה בשוק ההון. מחקרים מראים כי לאורך זמן השקעה בבורסה היא אפיק ההשקעה המשתלם ביותר, אולם בטווח הקצר ישנם הרבה שינויים ותנודות. הסיכוי שנוכל לתזמן את השוק הוא נמוך ואם נעשה שינויים תכופים בתיק, סביר כי נעשה אותם בזמנים לא נכונים.

שינויים תכופים בתיק
בכל פעם שמשקיע קונה או מוכר נייר ערך, הוא משלם מס על הרווחים שנצברו ועמלה למי שמבצע עבורו את העסקה. שינויים תכופים משמעותם תשלום מס לעיתים תכופות ותשלומי עמלות גבוהים יותר.  מטבע הדברים, אלו מקטינים את התשואה שמתקבלת מההשקעה.

לא לפעול לפי הזרם – תופעת העדר
חשוב מאוד לבסס השקעות על מחקר מעמיק ולא על ההתנהגות של אנשים אחרים. לא קונים מניות כי כולם עושים את זה ולא משקיעים בחברה ספציפית כי הרבה אנשים אומרים שזה כדאי.

התמקדות במניה אחת
אסור לשים את כל הביצים בסל אחד כי לכל חברה, טובה ככל שתהיה, יש עלויות ומורדות בעסקים.

למכור בשפל
לפעמים אירוע חד פעמי גורם לשוק לרדת בחדות, וזאת משום שאירועים בלתי צפויים מכניסים את שוק ההון לחוסר וודאות וגורם למשקיעים רבים למכור את תיק ההשקעות שלהם (במלואו או רק חלק ממנו). זה בדיוק מה שעלול להביא להפסדים. כשמוכרים בשפל המשמעות היא שכשהשוק יתאושש לא נהנה מהתאוששות המנייה ועליות השערים שלה. השקעה בשוק ההון דורשת משמעת והסתכלות לטווח הרחוק.

לא לרוץ אחרי אופנות
לאופנות יש נטייה להופיע ולהעלם (לרוב במהירות), ואילו אנחנו רוצים לבנות תיק יציב שיישאר אתנו לאורך זמן.

לא קונים תשואה!
חשוב לדעת שאף אחד לא יכול להבטיח תשואה (זה גם אסור על פי חוק) ושחשוב לקנות מוצר שמתאים לצרכים ולאופי המשקיע ולא בהתאם להבטחות לתשואה מסוימת.
רוצה להשקיע בשוק ההון ולא יודע איך מתחילים? עכשיו באקדמיה הפיננסית הדיגיטלית, כל המושגים שאתה חייב להכירלהשקיע בשביל "לעשות את המכה"
מי שמחפש להשקיע בשוק ההון במטרה "לעשות את המכה", כלומר, להרוויח מהר או להתעשר מכך, כדאי שיתכונן לאכזבה קשה. שוק ההון מתאים כמעט בכל המקרים למשקיעים שחושבים לטווח ארוך ומעוניינים לשמור על ערך כספם תוך ניצול הזדמנויות לתשואה.

לסיכום – אין קיצורי דרך

שמונה השגיאות שתוארו מובילות למסקנה אחת: בשוק ההון צריך להתנהל בצורה נבונה ושקולה ולהתייחס לכסף שחסכנו כפי שאנו מתייחסים לקריירה שלנו, לדירה שלנו או לדבר יקר ערך אחר – לפעול חכם ולחשוב לטווח ארוך
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.