בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

איך לעבור את החופש הגדול בלי להגדיל את המינוס

תכנון מראש של ההוצאות סביב החופש הגדול והתנהלות כלכלית נכונה, עשויים לסייע לכך שתגיעו מוכנים להוצאות ולבילויים עם הילדים

תמונה של המאמר: איך לעבור את החופש הגדול בלי להגדיל את המינוס


הורים לילדים יודעים כי החופש הגדול מצריך לא מעט משאבים מהתקציב המשפחתי. החופשה הארוכה מביאה להוצאות על קייטנות, חופשות משפחתיות ובילויים, ולעיתים להקטנת ההכנסה בגלל ההיעדרות מהעבודה. כמובן שככל שמספר הילדים גדול יותר, כך גם עולה היקף ההוצאות.

למעשה, משפחות רבות מגיעות לחופש הגדול תוך שהן יודעות שהסיכוי שהן יסיימו אותו מבלי להגדיל את האוברדראפט, או במילים אחרות את המינוס בבנק, הוא קטן מאוד.
אולם, מי שיתכנן מראש את ההוצאות סביב החופש הגדול, יכול לגלות שעל ידי התנהלות נכונה ניתן להגיע מוכנים לשלל ההוצאות והבילויים. כך, תגלו שהחופש הגדול הוא הרבה יותר מהנה מזה שזכרתם, ותוכלו להירגע ולבלות עם הילדים בכיף, מבלי לחשוש מהתוצאות הכלכליות שלו.

כיצד עושים זאת?

1.לתכנן ולבדוק את ההכנסות וההוצאות
השלב הראשון בתהליך הוא בדיקת ההוצאות וההכנסות של משק הבית. מומלץ לעשות זאת מוקדם ככל האפשר כך שתדעו כמה כסף פנוי תוכלו להקצות לבילויים השונים, או לחילופין, איפה תוכלו לחסוך. בכל מקרה, בשלב זה תקבלו תמונה מלאה של התקציב המשפחתי, וכתוצאה מכך תוכלו לתכנן את ההוצאות בחודשי הקיץ בצורה טובה יותר.

2.כמה כסף תצטרכו?
השלב הבא כולל הכנת טבלה מסודרת הכוללת את כל ההוצאות הצפויות בקיץ. כך למשל, יש לציין את עלות הקייטנות השונות, כמו גם את היקף ההוצאה הצפויה על חופשות משפחתיות אם אכן מתוכננות כאלו. כדאי להקצות תקציב לבילויים לא מתוכננים, דוגמת, ארוחות משפחתיות בחוץ, טיולים בארץ, הצגות וכו'.

3.איפה אפשר לחסוך?
חשוב מאוד לבדוק היכן אפשר לחסוך בהוצאות. כך למשל, ייתכן שתוכלו לארגן קבוצת בילוי משותפת עם הורים וילדים מהשכונה או מהגן ולבלות איתם בחלק מהימים. סביר להניח שיהיה מדובר בבילוי זול יחסית, אך מהנה לא פחות. תוכלו לארגן יום בגן שעשועים קרוב או פיקניק בפארק בסביבה שיכלול פעילויות משותפות וזולות יחסית, דוגמת פינות יצירה.

4.לשתף את הילדים בתהליך
אם מדובר בילדים גדולים, שתפו אותם בתהליך בהתאם ליכולת ההבנה שלהם, והשתמשו בהזדמנות זו לצורך
לימוד חינוך פיננסי  והתנהלות כלכלית נכונה. כך למשל, ניתן להחליט כי אתם מקצים להם דמי כיס שבועיים לתקופת החופש, ולהגדיר כי זה הכסף שישמש אותם לבילויים. בכל מקרה, אם מדובר בילדים שמקבלים כבר דמי כיס לא כדאי להגדיל את דמי הכיס אלא להסביר שהם יצטרכו ללמוד להתנהל עם הכסף גם בחופש הגדול. ניתן להסביר שגם אתם לא מקבלים משכורת גדולה יותר בתקופת חופשים, ולעיתים אף להפך. כדי לא ליצור התנגדות אצל הילדים לנושא התכנון הפיננסי, חשוב ששיחות איתם לא תהיינה שיחות מעיקות, אלא נעימות ומלמדות.

5.
ואם אין ברירה -לבחון לקיחת הלוואה
אם תוך כדי התהליך תגיעו למסקנה כי עליכם לקחת הלוואה על מנת לא להיגרר למינוסים מיותרים, חשוב מאוד לבחון היטב את תנאי ההלוואות שמציעים לכם ולבצע סקר שוק מקיף. כיום, ניתן לקחת הלוואה גם מחברות פרטיות, דוגמת חברות האשראי או החברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני שלכם. בחלק מהמקרים מדובר בהלוואות בתנאים אטרקטיביים ולא תצטרכו לשעבד נכסים עבור ההלוואה (כך למשל כאשר מדובר בהלוואה שנלקחת מהחברה שמנהלת את קרן ההשתלמות).
בכל מקרה, לפני לקיחת הלוואה חשוב לבדוק מה יכולת ההחזר החודשית שלכם. חשוב מאוד לקחת הלוואה שסכום ההחזר שלה תואם את היכולות הכלכליות שלכם ולא יעיק על התקציב המשפחתי.

חופש נעים!

 
 
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים 
של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים  על ידה.

קבלת הלוואה הינה בכפוף לנהלי החברה והוראות הדין, לרבות הוראות הממונה על אגף שוק ההון.  אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.