בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

איך לתכנן את העתיד הכלכלי שלכם?

על מנת להגשים חלומות ויעדים אנחנו חייבים לתכנן את העתיד ולדעת כיצד לקבל את ההחלטות הפיננסיות הנכונות. מה זה תכנון פיננסי? כל הפרטים במדריך שלפניכם

תמונה של המאמר: איך לתכנן את העתיד הכלכלי שלכם?

לכל אחד מאיתנו יש חלומות, ציפיות ואתגרים. במהלך חיינו, נרכוש לעצמנו מקצוע, מעמד חברתי ומיומנויות, ונשאף לחיות הכי טוב שאפשר.
 
כך למשל, סביר שנרצה לגדל את ילדינו בסביבה טובה, לגור בבית חלומותינו ולנסוע באוטו מרווח. אנחנו רוצים להעניק לילדינו את החינוך הטוב ביותר ולא להחסיר מהם דבר.נחלום על טיולים ברחבי העולם. נרצה להשקיע בבריאות שלנו ושל משפחתנו ולדעת שאם חלילה נזדקק לטיפול רפואי נוכל לשלם עליו. אנחנו רוצים להתבגר בכבוד ולא להיות נטל על ילדינו.
 
תוך כדי נתארגן כולנו ליום הפרישה, שבו נצטרך לממן חיים ארוכים (הרבה יותר מדורות קודמים לנו) ולכן נזדקק למשאבים רבים כדי לשמור על רמת חיים נאותה. אם בעבר תוחלת החיים הממוצעת הסתכמה בעשרות שנים בודדות, הרי שעל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, גבר ישראלי חי בממוצע 79.7 שנים ואילו תוחלת החיים הממוצעת של אישה ישראלית היא 83.6 שנים.
 
בשביל להשיג את כל המטרות הללו אנחנו חייבים לתכנן את העתיד. כיום יש מגוון כלים המאפשרים לעשות זאת.
 
מדריך פסגות לתכנון פיננסי הוליסטי יסייע לכם לקבל את הכלים הראשונים הנחוצים לכך, ויכין אתכם לפגישה עם אנשי המקצוע.
 
תכנון פיננסי – לא למקצוענים בלבד
 
תכנון פיננסי הוליסטי כולל הגדרת יעדים כלכליים לאורך מעגל החיים ותהליך קבלת החלטות פיננסיות שיוביל ככל הניתן להגשמת המטרות שלכם בטווח הקצר, הבינוני והארוך. מטרות אלו יכולות לכלול לדוגמא רכישת רכב, קניית בית, פרישה בכבוד או כל מטרה אחרת. תכנון פיננסי נכון יסייע לכם להגשים חלומות, לחיות טוב ולצלוח אירועים בלתי מתוכננים בחיי המשפחה. כמו כן, תקבלו את המידע המתאים לצרכיכם ולקבלת ההחלטות הנכונות בעת בחירת מוצרים פיננסים ופנסיונים, וכתוצאה מכך סביר להניח שתייצרו ערך מההשקעות והנכסים שלכם, ותנהלו נכון את ההתחייבויות המשפחתיות.
על מנת להתכונן לעתיד, יש להסתכל על מכלול הצרכים הפיננסים, החסכונות והנכסים שבבעלותנו כמקשה אחת.
 
ראיית מקרו של כל משק הבית לאורך זמן והתאמה לצרכים העתידיים של המשפחה, תסייע לכם להשיג את היעדים הפיננסיים שלכם, ולשמור על סגנון החיים הרצוי לאחר הפרישה. בנוסף, תחושו ביטחון רב יותר באמצעות מזעור סיכונים  על ידי התאמת הכיסויים הביטוחיים לפרופיל הסיכון האישי שלכם ותמחור נכון ומדויק של עלויות ניהול הסיכונים.
 
לצד אלו, במסגרת תכנון הוליסטי, יש לנהל את החובות וההלוואות של המשפחה, להתאים את ההתחייבויות לאורח החיים ולתזרים המזומנים וכן להוסיף שיקולי מס להחלטות המתקבלות. אלו יסייעו להוזיל את עלויות המימון של משק הבית לאורך זמן.
בנוסף, תכנון פיננסי נכון יסייע לכם לשמור על הערך של הנכסים שלכם למען ילדכם ונכדיכם, וכן לתכנן את אופן העברת הנכסים לדור הבא.
 
חשוב לציין כי החלפת מקומות עבודה, אובדן מסמכים לאורך השנים, תחלופת סוכנים תכופה ומידע מוגבל של נכסים של בן משפחה שנפטר, מביאים לכך שאנו מאבדים לאורך השנים זכויות פנסיוניות וכספים רבים, ותכנון פיננסי הוליסטי אמור לצמצם ככל האפשר מצבים כאלו.
 
איך עושים את זה?
 
לכל אחד מאיתנו אמורה להיות תוכנית כלכלית המונחית מאילוצים כלכליים וצרכי היום יום, כשהמטרה היא איזון בין הכנסות להוצאות. ככל שנבצע פעולות אלו בצורה הנכונה ביותר תוך תכנון לאורך זמן, כך נסלול לנו דרך בטוחה יותר לאתגר הענק של איכות חיים ופרישה בכבוד.
 
שלב ראשון – לסדר את הניירת: 
קודם כל – משיגים את השליטה על הכספים שלכם. מארגנים קלסר מסודר של כל המסמכים הרלוונטיים – דו"חות של קרנות הפנסיה, קופות הגמל  וקרנות ההשתלמות, לצד דפי חשבון הבנק, הלוואות, נכסים שבבעלותנו ועוד.

שלב שני – להגדיר יעדים:
זה הזמן לראות אילו הוצאות מתוכננות לכם בשנים הקרובות, אך גם בתקופה הקרובה. למשל, אם אתם מתכננים ילד נוסף, ייתכן שכדאי להיערך לזה, ואם אתם מתכננים רכישת דירה, הרי שכדאי להתכונן לסיטואציה ולהגיע עם המשאבים הנדרשים.

שלב שלישי – פונים לייעוץ מקצועי:
בדיוק כמו שלא תנסו לתקן את הרכב שלכם לבד אם אין לכם את הידע הדרוש לכך, גם בכל הקשור לעתיד הפיננסי מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי אם אתם מרגישים שחסר לכם הידע הנחוץ.

שלב רביעי – ביטחון וחיסכון בעלויות:
באופן עצמאי או יחד עם אנשי המקצוע, יש למפות את מכלול הנכסים, הצרכים העתידיים והעדפותיכם כמשקיעים. אלו יסייעו לכם להניב את המיטב מהנכסים שלכם ולהגשים את מטרותיכם העתידיות. נסו לתכנן את הבלתי מתכונן עד כדי צמצום לאפס כך שתדעו להתמודד עם הפתעות עתידיות ולשמור על אופק כלכלי ותזרימי יציב.
 

 








 

פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני ולא בייעוץ ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או פנסיוני ו/או מס ו/או תחליף לייעוץ כאמור המתחשב בנתונים האישיים של כל אדם. 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.