בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

איך תוכלו להתמודד עם הוצאות רבות וגם לחסוך

יש רגעים בחיים שכדאי להתכונן אליהם. החלפת רכב, נסיעה לחו"ל או הרחבת המשפחה הן רק שלוש דוגמאות לסיטואציות שעדיף להגיע אליהן מוכנים מבחינה כלכלית. הבעיה היא, שבעומס היומיומי, וכשיוקר המחייה רק עולה, אנו מתקשים לחסוך, ובקושי מצליחים להתמודד עם ההוצאות השוטפות של משק הבית. כיצד בכל זאת ניתן לחסוך בכל חודש?

תמונה של המאמר: איך תוכלו להתמודד עם הוצאות רבות וגם לחסוך


הדרך לחיסכון חייבת להתחיל בחישוב בהוצאות  וזאת במטרה להקצות סכום כסף פנוי אשר יוכל לשמש לחיסכון מבלי לפגוע באיכות החיים של בני הבית. על מנת לעשות זאת, כדאי להכין טבלה מסודרת של ההוצאות וההכנסות של משק הבית. מעבר לכך שטבלה כזו תעשה לכם סדר במצב הכלכלי שלכם, הרי שגם תוכלו להבין כמה באמת תוכלו לחסוך, ומאיפה. חשוב מאוד להשקיע בהכנת הטבלה ולא לספק נתונים "מהראש", שכן אלו בדרך כלל שונים מהותית מהנתונים בפועל.
הפתגם "לחסוך שקל לבן ליום שחור" מבטא אולי בצורה הטובה ביותר את הצורך בחיסכון כספים. ישנם מצבים בחיים שאין לנו יכולת להתכונן אליהם, אך לרוב, אם נמצא את עצמנו בסיטואציה כזו כשיש לנו בצד כמה אלפי שקלים או יותר שיכולים לשמש לפתרון הבעיה, נצליח להתמודד איתה בקלות רבה יותר (קל וחומר אם מדובר במשהו שידענו עליו מראש). לכן, חשוב לחסוך בכל חודש סכום קבוע אשר יוכל לשמש אותנו בעת הצורך.

כמה לחסוך?
לשאלה כמה כדאי לחסוך אין תשובה אמיתית. כל אחד צריך לחסוך בהתאם ליכולותיו, וכמובן שככל שהסכום יהיה גדול יותר, כך גם החיסכון שייצבר בסופו של דבר יהיה מכובד יותר. בכל מקרה, לצורך הדוגמא, חשוב להבין את המשמעות של חיסכון 500 שקלים בכל חודש.


אם תחסכו 500 שקלים בכל חודש בריבית שנתית של 2.5%, לאחר שנה, תגלו שיש לכם כבר 6,069 שקלים, סכום מכובד לכל דעה. לאחר חמש שנים, תמצאו בחשבונכם כ-32 אלף שקלים.

חשוב לציין שהריבית שצוינה היא דוגמא בלבד. בפועל, הריבית שתשיגו על כספכם היא נגזרת של ביצועי אפיק החיסכון שתבחרו.
כך למשל, אם מדובר בחיסכון לילדים, תוכלו להתחיל בחיסכון של קצבת הילדים המתקבלת מידיי חודש.

איך לבצע את ההפקדה?
דרך עדיפה היא לבחור בשיטה של הוראת קבע, כך פשוט תקבעו לעצמכם עובדה שבכל חודש  אתם מקצים סכום מסוים לחיסכון.

באיזה מכשיר לבחור?
ישנם מכשירי חיסכון רבים השונים זה מזה אשר מתאימים למשקיעים בעלי צרכים מגוונים. לכן, חשוב להתייעץ על הנושא עם בעל מקצוע, בפרט בסביבה של ריבית נמוכה בה קשה לשמור על הערך של החיסכון שלנו ולצבור עליו תשואה. בכל מקרה, חשוב לדעת שלבחירת אפיק החיסכון יש משמעות גדולה, שכן ככל שנבחר אפיק עם פוטנציאל תשואה גבוהה יותר, כך נקווה להתעורר בוקר אחד ולגלות  שיש לנו חיסכון רציני, אך במקביל נצטרך לדעת להתמודד עם סיכוי להפסדים בדרך.
על מנת לסיע לכם לבחור, ריכזנו מידע חשוב על מכשירי ההשקעה הקיימים:

קופת גמל להשקעה1

מה זה?
מכשיר חיסכון שמהווה אלטרנטיבה למכשירי החיסכון הקיימים כיום. המכשיר נחשב לבשורה של ממש, בעיקר בשל שני יתרונות מרכזיים: משיכה בכל עת והטבות מס. 

יתרונות:
1. קופת הגמל להשקעה מאפשרת לחסוך סכום של עד 70 אלף שקלים בשנה לכל חוסך, ולמשוך אותו בכל עת בסכום הוני מבלי לשלם קנס. זאת בניגוד למרבית הפיקדונות הבנקאיים למשל, שבהם הכסף סגור לתקופה אשר נקבעת מראש (שבוע, חודש, שלושה חודשים וכך הלאה), ומשיכה בטרם המועד שנקבע, כרוכה בדרך כלל בקנס יציאה. יש לציין כי בעת משיכת הכסף ידרשו החוסכים בתשלום מס רווח הון. 
2. היתרון השני של קופת הגמל החדשה, שעשוי להפוך אותה לאטרקטיבית יותר - פטור מתשלום מס עבור חוסכים מעל גיל 60 שיבחרו למשוך את הכספים בגיל הפרישה כקצבה (פנסיה חודשית). 

פוליסות חיסכון2

מה זה?
מוצר שמאפשר חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך, המתאים להשקעה גם בסכומים גדולים, וגם בהוראת קבע חודשית בעזרתה יגדל סכום החיסכון מידי חודש.

למי זה מתאים?
פוליסות החיסכון מתאימות מאוד כחיסכון לילדים או נכדים וכן לכל מטרה אחרת.

יתרונות:
1.ניהול בהתאם למסלול השקעה המתאים לחוסך, לפי רמות סיכון שונות.
2. דמי הניהול הנם שקופים ולא ניתנים לשינוי לאורך כל תקופת החיסכון בפוליסה.
3. מאפשר להשקיע בשוק ההון מבלי לפתח מומחיות בכך או להיות בעל ידע נרחב בתחום.
4.יתרונות מס רבים.

שימו לב:
ניתן לשנות את המסלול בכל עת, ולבחור במסלולים מוטי מניות, כאלו המתמחים באיגרות חוב ואף במסלולים שנחשבים סולידיים יותר. המעבר בין מסלולי השקעה אינו כרוך בתשלום מס רווחי הון, בעוד בחלק ממוצרי ההשקעה האחרים, חייב המשקיע לפדות את המוצר אם הוא רוצה לשנות את אפיק ההשקעה שלו ולכן הוא נאלץ לשלם מס רווחי הון.

קרנות נאמנות

מה זה?
קרן נאמנות היא מכשיר השקעה פופולארי בישראל המאפשר למשקיעים לרכוש מוצר המשקיע במגוון ניירות ערך על פי מדיניות השקעות מפורסמת מראש.

למי זה מתאים?
העובדה כי ישנן קרנות נאמנות רבות, המשקיעות באפיקים שונים, מביאה לכך שניתן להעריך שכל משקיע יוכל למצוא קרן נאמנות אשר מתאימה לאופי שלו ולצרכיו. חשוב לציין כי מדובר במוצר המתאים גם למשקיעים שאין להם ידע רב בהשקעה בשוק ההון, או יכולת להתעדכן בנעשה בכל חברה וביצוע אנליזה לאורך זמן.

יתרונות
1. פיזור ההשקעה במגוון רחב של ניירות ערך (בהתאם למדיניות ההשקעות של הקרן הנבחרת).
2. אין סכום מינימאלי להשקעה.
3. אין צורך בידע מקדים.
4. אפשרות לביצוע הוראת קבע.
5. מבחר רחב של קרנות נאמנות מאפשר התאמה מרבית לאופי החוסך (בטווח רחב – החל מסולידי ועד השקעה הנחשבת מסוכנת יחסית, וכן השקעה בארץ או בחו"ל).
6. נזילות גבוהה – ניתן למשוך את הכסף בכל רגע נתון.
7. שקיפות – מדיניות ההשקעות של הקרן, תשקיף מפורט ופרטים חשובים מפורסמים באתר הבורסה.

שימו לב:
חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולוודא כי מדיניות ההשקעות של הקרן שנבחרת מתאימה לאופי החוסך ולטווח ההשקעההרצוי .

ניהול תיקי השקעות

מה זה?
תיק השקעות המנוהל על ידי מנהל השקעות בעל רישיון בהתאם לצרכי המשקיע ואופיו (לאחר תהליך אפיון צרכים).

למי זה מתאים?
למשקיעים המעוניינים להשקיע בשוק ההון בהתאם לצרכיהם, בעלי הון פנוי להשקעה. ההשקעה מתאימה במיוחד למשקיעים חסרי ידע בשוק ההון, מי שאין לו את תשומות הזמן הנדרשות או ללא יכולת להתעדכן באופן שוטף בחברות.

יתרונות:
1. נזילות – ניתן לבקש למשוך את תיק ההשקעות בתהליך שאורך מספר ימים (בהתאם להשקעות בתיק והבנק בו הוא מתנהל).
2. שקיפות – ניתן לנהל את הכסף דרך חשבון הבנק בסניף הבנק של הלקוח, כספים או באמצעות חשבון פנימי בבית ההשקעות.
3. בחירת הרכב התיק המנוהל בהתאם לצרכי המשקיע.
4. ניתן לבחור באפיקי השקעה רבים וכן להשקיע בארץ ו/או בחו"ל.
5. אין צורך במומחיות בתחום שוק ההון.

שימו לב:
בחלק מבתי ההשקעות קיים סכום מינימאלי לפתיחת תיק ולכן חשוב לבדוק מהו הסכום המינימאלי לפתיחת תיק השקעות וכן להקפיד על אפיון צרכים.

קרנות השתלמות

מה זה?
קרנות השתלמות היא מכשיר חיסכון לטווח קצר ובינוני המיועד לשכירים ולעצמאיים, אשר באמצעותו ניתן ליהנות מהטבות מס על ההפקדות וכן מפטור ממס על הרווחים עבור הפקדות עד לתקרה המוטבת.

למי זה מתאים?
למשקיע המעוניין בחיסכון אטרקטיבי לטווח הבינוני.

יתרונות:
1. סכום כסף אשר הופך לנזיל בתום שש שנים, לצורך כל הוצאה שתרצו, או בחלוף שלוש שנים לצורכי השתלמות או לאחר גיל הפרישה.
2. קבלת הטבות מס על הפקדה לקרנות השתלמות.
3. לאחר שש שנים, הכספים שנצברים בקרנות השתלמות הופכים לנזילים וניתנים למשיכה בסכום חד פעמי.
4. ניתן לבחור מבין מסלולי השקעה רבים המתאימים לחוסכים בעלי אופי וצרכים שונים.

שימו לב:
חשוב להתייעץ עם איש מקצוע על מסלול ההשקעה. בנוסף, בטרם משיכת הכספים שנצברו בקרן, מומלץ לבחון את המשמעויות השונות עבור החיסכון.

חיסכון בנקאי

מה זה?
לרוב מדובר בפק"מ (פיקדון קצר מועד) או בתוכנית חיסכון לטווח של שנה ומעלה.

למי זה מתאים?
לכל חוסך המעוניין בחיסכון שלרוב יהיה סולידי יחסית.

יתרונות:
1. אפשרות לביצוע הוראת קבע.
2. ברוב החסכונות אין סכום מינימאלי להשקעה.
3. אין צורך בידע מקדים.

שימו לב:
יש לבדוק את תחנות היציאה של החיסכון (כלומר, כל כמה זמן ניתן לשחרר את הכסף). בנוסף, לאור סביבת הריבית הנמוכה, חשוב לבדוק איזו ריבית תתקבל על הכסף הנצבר בחיסכון.

 
 
תמונה של המאמר: איך תוכלו להתמודד עם הוצאות רבות וגם לחסוך

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם או הצעה לרכישת קרנות נאמנות. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. פסגות בית השקעות בע"מ ופסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בשיווק השקעות/פנסיוני (ולא בייעוץ) ולהן זיקה למוצרים הפנסיוניים המנוהלים על ידו.

1. פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ. בכפוף לתקנון הקופה והוראות הדין. סכום ההפקדה השנתי בקופה מוגבל ל-70,000 ₪ בכל שנת כספים לכל חוסך, צמוד למדד בתחילת כל שנה לעומת מדד 1 ביולי 2016. נכון לנובמבר 2016 ריבית בנק ישראל עומדת על 0.1% אין באמור
התחייבות להשגת תשואה כלשהי
. משיכת הכספים כקצבה תתאפשר ע"י העברתם לקופת גמל לקצבה ובהתאם להוראות הדין. הכספים ניתנים למשיכה תוך 4 ימי עסקים (לא כולל 3 ימי העסקים הראשונים בתחילת כל חודש) והכל בכפוף לתקנון ולהוראות הדין כפי שיעודכנו מעת לעת. האמור אינו מהווה יעוץ מס על ידי יועץ מס. אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.


2. פסגות חברה לביטוח  .ב) בעמ ("החברה").
בכפוף לתנאי הפוליסה והוראות הדין.
הסכום המינימאלי שניתן לחסוך במסגרת פסגות חיסכון מנוהל יקבע על פי מדיניות החברה מעת לעת.
ההפקדה החד פעמית בפוליסה הינה בכפוף לאישור חברת הביטוח. אין באמור התחייבות להשאת תשואה כלשהי .
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.