האם גם אתם רוצים להבטיח את עתידכם הכלכלי? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

ביטחון פנסיוני: למי מותר לייעץ על הפנסיה שלי?

על מנת לוודא שהפנסיה שלכם מנוהלת בצורה המתאימה לכם ביותר, חשוב לשקול פנייה לגורם מקצועי לבחינת מכלול הצרכים שלכם

תמונה של המאמר: ביטחון פנסיוני: למי מותר לייעץ על הפנסיה שלי?


פרופסור Thomas F Cooley מאוניברסיטת NYU ביטא את החשיבות של קבלת ההחלטות הנכונות בכל הקשור לנושאים הפיננסים כשאמר ש ״ברוב ההחלטות המכריעות של צרכנים במהלך מעגל חייהם, מעורבים מוצרים פיננסים וביטוחים. מוצרים אלו נהיו מורכבים יותר ויותר לאורך השנים האחרונות וכיום קיים מגוון רחב של מוצרים ופתרונות שניתנים על ידי מגוון עצום של יצרנים. מציאות זו הופכת את תהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בנושאים פיננסים למורכב ביותר. על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות ולבחור את המוצרים המתאימים להם ביותר, צרכנים חייבים להבין בנושאים פיננסים או להיעזר באיש מקצוע שיעזור להם בתהליך זה״.

בישראל, ישנם שלושה גורמים עיקריים שמספקים מענה מקצועי בכל הקשור לייעוץ באשר לחיסכון הפנסיוני של הציבור: משווקים פנסיוניים, סוכני ביטוח ויועצים פנסיונים, ועל מנת לעבוד בתחום יש לקבל רישיון מאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, וזאת לאחר עמידה בחובות ובמבחנים הנדרשים על פי חוק.
 
חשוב לציין כי חוק הפיקוח על שירותים פיננסים קובע כי "בעל רישיון יתאים את הייעוץ הפנסיוני או השיווק הפנסיוני שהוא נותן ללקוח לצרכיו של כל לקוח, ויבחר את סוג המוצר הפנסיוני, את המוצר הפנסיוני ואת הגוף המוסדי, המתאימים ביותר ללקוח, לאחר שבירר עם הלקוח את מטרות החיסכון שלו באמצעות מוצר פנסיוני, את מצבו הכספי דרך כלל, את החיסכון הקיים שלו באמצעות מוצרים פנסיוניים ואת שאר הנסיבות הצריכות לעניין, ככל שהלקוח הסכים למסור מידע לגביהם".  
 
ממחקרים רבים שנערכו לאחרונה עולה כי לצרכנים רבים חסר הידע הנדרש לצורך קבלת החלטות נכונות בנושאים פיננסים באופן עצמאי. במקביל, מתרחש בעולם תהליך במסגרתו מעבירות מדינות, כל העת, את האחריות הפיננסית מהמדינה לאזרחים.
 
לכן, במצבים הבאים כדאי לשקול פנייה לגורם מקצועי:

- כאשר חסר לכם ידע פיננסי ומתכנן פיננסי/איש מקצוע יכול לשפר את מצבכם הכלכלי ולעזור לכם לקבל החלטות מושכלות בנושאים פנסיונים שהנם גורליים עבורכם.
- כאשר אתם זקוקים למיומנויות וידע מקצועי בנושאים פיננסים ופנסיונים, כגון, ביטוח חיים או קרן פנסיה.
- כאשר אתם מעוניינים לקבל חוות דעת שנייה על התוכנית הפיננסית והפנסיונית שלכם.
- כאשר אין לכם זמן לתכנן באופן עצמאי את עתידכם הפנסיוני (גם אם יש לכם את הידע הדרוש).
- כאשר יש לכם צורך בבחינה מחודשת של הצרכים הפיננסים בעקבות אירוע משמעותי (מתוכנן או לא צפוי) דוגמת ירושה, מחלה, הולדת ילד או פרישה.

 

 

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.