באנר עליון של מדריך על ניהול התקציב שלי

הסדרת חובות

עמותת פעמונים

לאחר שבניתם תקציב וניהלתם מעקב אחר הוצאותיכם במהלך חודש או חודשיים, יש לכם תקציב מאוזן ואתם מבינים כיצד מנהלים על פיו את הבית.
כעת, תוכלו לעבור לשלב הבא בפתרון הכלכלי: יצירת היתרה להחזרי החובות והטיפול בהם.

תמונה של המאמר: הסדרת חובות
 

מהם השלבים בהסדרת החובות?

כפי שלמדתם עד כה, הכל מתחיל ונגמר בתקציב. לכן, על מנת להסדיר את חובותיכם, עליכם ליצור יתרה תקציבית פנויה בין ההוצאות להכנסות (מעבר למה שיצרתם בעת בניית התקציב).
יתרה זו תאפשר לכם להתחייב על גובה הסכומים שאותם תהיו מסוגלים לשלם בעבור החזרי החובות מדי חודש בחודשו.

מטרת היתרה התקציבית הפנויה היא לאפשר פתרון שייתן מענה לכלל החובות ויספיק לתשלום כל החזרי החובות. זאת, על מנת למנוע אי נעימויות בעתיד עם נושים נוספים.

במשפחות מסוימות, היתרה שתתקבל תספיק רק להחזרי החובות של חלק מהנושים. אם זה יהיה המצב במשפחתכם, תִּדָרְשוּ להחליט מהם סדרי העדיפויות שלכם בהחזרי החובות ולהחליט על תהליך החזרת החובות בשלבים.
 

הערה חשובה: יצירת יתרה להחזרי החובות מצריכה "הידוק חגורה" נוסף, ובמקביל – מיצוי כל אפשרויות ההכנסה. הפעילויות המאומצות שתִּדָרְשוּ לעשות, הן בהגדלת ההכנסות והן ההחלטות על "הידוק חגורה" נוסף, הן זמניות, וחשוב לזכור זאת ברגעים הקשים שבדרך.

לצורך ביצוע משימה זו, עליכם לחשוב ולהתייעץ מהי תוכנית ההבראה המתאימה ליכולותיכם התקציביות ואשר תאפשר לכם להסדיר את חובותיכם. 


 

האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד הנכתב על ידי עמותת פעמונים עבור מרכז הידע של פסגות. העמותה הינה ארגון חברתי ללא מטרות רווח, הפועל בקרב החברה האזרחית בכל רחבי הארץ. האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/ פנסיוני ואו יעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/ שיווק כאמור על ידי בעלי רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אחד.

 

ארגון פעמונים הוא ארגון התנדבותי, המסייע למשפחות וליחידים בתחום ההתנהלות הכלכלית. הסיוע ניתן באמצעות אלפי מומחי פעמונים בתחום כלכלת המשפחה וכולל: מידע וכלים לעבודה עצמית, מענה מקוון לשאלות, פגישת ייעוץ חד–פעמית וליווי כלכלי אישי או קבוצתי. בנוסף, מפעיל הארגון תכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ, הכוללות הרצאות, מערכי לימוד וסדנאות קבוצתיות.
מקור: פעמונים, רשיון
CC-BY-NC-SA-2.5-IL


 
 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.