בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

כל מה שחשוב לדעת על שימוש נכון בתווי שי

קיבלתם תווי שי לחג? חשוב שתדעו שבעקבות שינוי בחוק הגנת הצרכן, תווי הקנייה כיום הינם בעלי תוקף של חמש שנים ועל בעלי העסקים לכבד אותם במלואם. אלה האותיות הקטנות שאתם צריכים להכיר.

תמונה של המאמר: כל מה שחשוב לדעת על שימוש נכון בתווי שי
אם גם אתם מקבלים תווי שי בחגים, חשוב שתדעו שבעבר בוצע שינוי בחוק להגנת הצרכן, והוכנסו לתוקף כללים כללים המטיבים עם מקבלי התווים. השינויים הופכים את התווים לכדאיים יותר, ובשילוב עם שימוש נכון בתווי שי, תוכלו לנצל באופן אופטימלי את שווי המתנה שקיבלתם.

מה שונה בתווי השי?
בניגוד לעבר, תווים המונפקים כיום הינם בעלי תוקף של 5 שנים. בנוסף, הסכום הנקוב בתווים אחיד וניתן למימוש מלא. זאת בניגוד למצב בו חלק מהרשתות לא כיבדו את סכום התו במלואו, אלא רק את חלקו. כך למשל, השווי הכספי של תו של 50 שקלים היה 45 שקלים בלבד בחלק מהרשתות.

שינוי מהותי נוסף קשור לקבלת עודף בעת תשלום בתווי שי. התיקון לחוק קובע כי אם רכשתם מוצר באמצעות תווי קנייה וערכו נמוך מערך התו, על העסק להחזיר עודף במזומן או לחילופין זיכוי בתו קנייה בעל תנאי מימוש זהים לזה ששילמתם באמצעותו. כלומר, לא ניתן להחזיר זיכוי שתקף אך ורק למימוש באותה חנות או רשת.

לבדוק תוקף, לקרוא אותיות קטנות
מלבד השינויים החשובים, ניתן לנצל את ערכם של תווי השי באופן אופטימלי במספר דרכים. כך למשל, חשוב לבדוק את תוקף התווים ולהעדיף שימוש בתווי שי ישנים יותר. אם יש לכם תווים שקיבלתם בשנה שעברה, כדאי להשתמש בהם ראשונים. לעיתים שוכחים את התווים עד שתוקפם פג, לכן ניתן להשאירם בארנק ואף לעשות תזכורת ביומן שתסייע לכם לזכור מתי הם יפוגו.
בנוסף, כדאי לרכוש באמצעות התווים בהתאם לרשימה שהוכנה מראש. לעיתים העובדה שיש בידינו אפשרות לרכוש בסכום גדול יחסית מביאה לכך שאנו מתפתים לרכישות מיותרות. ניתן לשקול רכישת מתנות לחגים באמצעות תווי השי, מה שעשוי לסייע לכם בהתמודדות עם ההוצאה על מתנות אלו.

לבסוף, אל תשכחו לקרוא את האותיות הקטנות. אלו עלולות להגביל אתכם בשימוש בתווי השי בחנויות מסוימות ולהפוך את הקנייה ללא כדאית. כך למשל, בחלק מהרשתות תגלו שאין מבצעים בעת שימוש בתווי שי. למעשה, אם תשתמשו בתו תשלמו מחיר מלא על המוצר ולא תוכלו ליהנות מהמבצעים השונים בחנות או ברשת. ברשתות מסוימות, לא תוכלו לצבור נקודות כחברי מועדון בעת שימוש בתווים, ואילו אחרות מגבילות את סכום השימוש בתו (למשל, עד 500 שקלים) או את המחלקות בהן ניתן לרכוש עם תווי שי. אלו כאמור רק דוגמאות למגבלות אשר כדאי להכיר.

חשוב לציין שקיים איסור מוחלט על הטלת מגבלות בשימוש בתו אשר אלה לא מופיעות עליו, וזוהי ללא ספק סיבה טובה נוספת לקריאת האותיות הקטנות. אם במעמד הקנייה מציינים בפניכם סייג אשר לא מופיע על התווים או במכתב נלווה שצורף להם, הרי שבאפשרותכם לפנות למנפיק התו או לממונה על הגנת הצרכן.

 


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
האמור לעיל מובא כשירות לקוראים בלבד. בכל מקרה של סתירה בין האמור לעיל לבין הוראות הדין, יגברו הוראות הדין.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.