האם גם אתם צריכים ביטוח חיים? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת יותר על עולם הביטוח

לבחור נכון את ההלוואה לדירה החדשה: סוגי משכנתאות שחשוב להכיר

כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים, גם בבואכם לבחור משכנתא, אתם תתקלו בסוגים רבים ומגוונים של מסלולי משכנתאות, ועלולים להתקשות בבחירת ההלוואה הנכונה ביותר עבורכם. רגע לפני שאתם בוחרים, כדאי להכיר את סוגי המשכנתאות השונים

תמונה של המאמר: לבחור נכון את ההלוואה לדירה החדשה: סוגי משכנתאות שחשוב להכיר
 

כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים, גם בבואכם לבחור משכנתא, אתם תתקלו בסוגים רבים ומגוונים, ועלולים להתקשות בבחירת ההלוואה הנכונה ביותר עבורכם. רגע לפני שאתם בוחרים את המשכנתא האופטימאלית עבורכם, כדאי להכיר את סוגי המשכנתאות העיקריים, וזאת על מנת להבטיח שההלוואה שתיקחו לא תכביד על ההתנהלות הכספית היומיומית שלכם.
 
משכנתא היא למעשה הלוואה שנוטלים לצורך
רכישת נדל"ן .ו/או הלוואה כנגד משכון נכס קיים לצורך הלוואה לכל מטרה, דוגמת סגירת חובות, רכישת רכב, שיפוצים וכו'.  ההלוואה נלקחת מהבנק, ועל מנת להבטיח את החזר ההלוואה, דורש הבנק ממקבל ההלוואה להעמיד ביטוח חיים למשכנתאות , אשר יבטיח לבנק את החזר ההלוואה גם במקרה של פטירת לוקח המשכנתא או אחד מבני הזוג. בנוסף, דורש הבנק גם ביטוח מבנה למקרה שיגרם נזק לנכס. חשוב לציין כי במצבים מסוימים ניתן לקבל פטור מביטוח חיים, ומומלץ לבדוק זאת.
 לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח חיים למשכנתא לחץ כאן >>


באופן עקרוני, המשכנתאות השונות נבדלות ביניהן בסוג הריבית (למשל האם היא קבועה או משתנה), בסיס ההצמדה (כלומר, למה היא צמודה) ומסלול הפירעון. במדריך הקרוב נספק מידע עיקרי על הסוגים המובילים של המשכנתאות בישראל. בכל מקרה, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות בטרם קבלת ההחלטה, וזאת על מנת לוודא כי המשכנתא מתאימה לצרכים וליכולת ההחזר שלכם.
 
1.משכנתא צמודת מדד בריבית קבועה: מסלול משכנתא במסגרתו נקבע החזר חודשי בריבית קבועה, כאשר הריבית צמודה למדד. סכום ההחזר החודשי הינו קבוע אך ההחזר החודשי יעלה בהתמדה בעקבות השפעת מדד המחירים לצרכן . לוקח ההלוואה יודע מה יהיה גובה הריבית שהוא ישלם לאורך כל התקופה.
 
2.משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד: במסלול הלוואה זה הריבית קבועה וידועה מראש כך שסכום ההחזר החודשי נשאר אחיד לאורך כל תקופת ההלוואה אשר אינה צמודה למדד.
 
3.משכנתא בריבית משתנה צמודת מדד: במסלול זה מדובר במשכנתא הצמודה למדד, כאשר שיעור הריבית משתנה במועדים קבועים אשר נקבעו מראש ומכונים "תחנות". בכל תחנה ניתן להחליט האם להמשיך בהלוואה ובהתאם שיעור הריבית ישתנה לפי התחנות שנקבעו בעת לקיחת ההלוואה, או לפרוע את המשכנתא ללא תשלום עמלת פירעון מוקדם ובכך גם יתרונה הגדול.
 
4.משכנתא צמודת מט"ח: המסלולים הצמודים למטבח חוץ הנם אלו אשר התשלום החודשי של  המשכנתא צמוד לשער הדולר או שער היורו (תלוי בסוג הנבחר), בתוספת ריבית. כתוצאה מכך, גובה ההחזר החודשי משתנה בהתאם לשער הדולר או היורו, ולכן, מסלול זה מתאים בעיקר לתושבי חוץ או לאנשים המקבלים הכנסה חודשית במטבע חוץ.
 
5.משכנתא בריבית פריים – במסלול זה, סכום ההחזר החודשי צמוד לריבית הפריים הנקבעת על ידי בנק ישראל. ריבית הפריים משמשת לקביעת שיעורי הריבית למשכנתאות, הלוואות, פיקדונות ועוד.
 
6.משכנתאות בהתאם לסוגי פירעון – המסלולים השונים של ההלוואות נבדלים זה מזה גם באופן ההחזר החודשי. כך למשל, ישנן משכנתאות שמאפשרות החזר חודשי גמיש המתאים למי שצופה קבלת כספים עתידית או שינוי מהותי בהכנסתו אשר יאפשרו לו לשנות את גובה ההחזר העתידי. מנגד, יש שיעדיפו לקיחת משכנתאות המציעות החזר חודשי יורד כך שהתשלום יפחת לאורך תקופת המשכנתא. אחרים יעדיפו משכנתא המכונה משכנתא גרייס המציעה הפחתה בהחזרים החודשיים בתקופה הראשונה של ההלוואה אשר יכולה לסייע, למשל, למי שרכש דירה אך לקח על עצמו מחויבויות רבות סביב רכישתה ולכן מעדיף לשלם החזר חודשי מופחת.
 

חשוב לדעת:

כשאתם רוכשים דירה, לרוב ישנן לא מעט הוצאות אשר מתווספות לעלות הרכישה, דוגמת שכר טרחה לעורכי דין, הוצאות הובלה ורכישת ריהוט ומוצרי חשמל לבית החדש. לכן, חשוב לקחת בחשבון את הוצאות אלו בעת לקיחת המשכנתא.
בנוסף, הגורם ממנו קיבלתם את המשכנתא, ידרוש מכם לדאוג
לביטוח חיים למשכנתאות , אשר מבטיח לגוף שהעניק את ההלוואה כי במקרה בו האדם שלקח את המשכנתא נפטר, החברה המבטחת היא שתחזיר את יתרת המשכנתא. במקרה זה, חשוב לבחון את האלטרנטיבות השונות, ולזכור כי ניתן לקבל ביטוח חיים למשכנתאות מגופים שונים , ולא רק מהגוף שמעניק לכם את ההלוואה. כך תוכלו לחסוך בעלויות הביטוח ולהקטין את ההוצאות המשפחתיות בנושא.

 
תמונה של המאמר: לבחור נכון את ההלוואה לדירה החדשה: סוגי משכנתאות שחשוב להכיר
תמונה של המאמר: לבחור נכון את ההלוואה לדירה החדשה: סוגי משכנתאות שחשוב להכיר
 


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.