האם גם אתם יכולים להגדיל את החיסכון שלכם? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

כך תוציאו את המקסימום מהכסף שלכם

סביבת הריבית הנמוכה במשק מביאה משקיעים רבים לחיפוש אחר אלטרנטיבות שיניבו תשואה לכספם ביחס לריבית המתקבלת מפיקדונות בנקאיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות השקעה בשוק ההון, שם אמנם אין ריבית מובטחת, אולם יש פוטנציאל תשואה גבוהה יותר

תמונה של המאמר: כך תוציאו את המקסימום מהכסף שלכםלכולנו יש שאיפות, מטרות וחלומות שאנחנו רוצים להגשים. בין אם מדובר בחלום ישן לטיול גדול, או ברצון להחליף אוטו בזמן הקרוב. לעיתים המטרה שלנו היא לדאוג לעתיד הכלכלי של המשפחה על ידי פתיחת חיסכון לילדים או לנכדים. לפעמים מדובר בכלל בצורך שגילינו בעקבות משבר כלכלי בו היינו זקוקים לסכום כסף גדול (למשל, במקרה של פיטורים מהעבודה).
 

העובדה המצערת היא שישראלים רבים לא מרגישים ביטחון במצבם הכלכלי. מסקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה  עולה כי 65% מהישראלים מוטרדים מכך שלא יוכלו לחסוך כסף לעתיד ו-59% מהישראלים מוטרדים מכך שלא יוכלו לתמוך בילדיהם. גם בכל הקשור למקום העבודה נראה שישראלים רבים מרגישים לא בטוחים: מהסקר עולה כי 13% מהמועסקים חוששים מאוד כי יאבדו את מקום עבודתם בשנה הקרובה.

יחד עם זאת, כולנו מוציאים כסף כל הזמן. מסקר של מכון המחקר מידע שיווקי עולה כי כולנו קונים כל הזמן, ולעיתים אנו קונים מוצרים שאנו לא משתמשים בהם (47% מהנשאלים). עובדה זו רק מדגישה את חשיבות החיסכון.


על ידי חיסכון שוטף, אפילו בסכומים קטנים ועל חשבון הוצאות שניתן לוותר עליהן, ניתן לחסוך לאורך שנים סכום כסף משמעותי. כיום, יש לא מעט תוכנות ואפליקציות בתחום החיסכון שמאפשרות לכם לנהל אותו בחכמה. כך למשל, לפסגות חברה לביטוח
אפליקציה* המאפשרת העברת סכומי כסף נמוכים (20, 50 או 100 שקלים) לפוליסת החיסכון בלחיצת כפתור (בכפוף להפקדה חודשית שוטפת בהתאם לתנאי הפוליסה ולתנאי השימוש באפליקציה).

כאשר חוסכים לאורך מספר שנים סכום קטן בכל חודש, הרי שלאורך זמן החיסכון שנצבר יכול לסייע לכל מטרה שתרצו.

סביבת הריבית מחייבת מציאת פתרונות

נציין כי , אנשים רבים שהורגלו לחסוך בפיקדונות בנקאיים או להשאיר את הכסף בעו"ש, בוודאי מבחינים לאחרונה כי הכסף שלהם לא זוכה לתוספת ריבית משמעותית. למעשה, מי שיסגור כיום בפיקדון בנקאי 50,000 שקלים לשנה, צפוי לקבל ריבית שלא עולה על 1%. חשוב להבין שהמשמעות של סגירת פיקדון לשנה היא אובדן נזילות לאותה תקופה. לכן, מי שיבחר לחסוך לאותה תקופה בפיקדון יומי שמאפשר משיכה מידית של הכסף, יאלץ להסתפק בריבית מזערית של עד עשירית האחוז בלבד.

סביבת הריבית הנמוכה במשק מביאה משקיעים רבים לחיפוש אחר אלטרנטיבות שיניבו תשואה לכספם ביחס לריבית המתקבלת מפיקדונות בנקאיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות השקעה בשוק ההון, שם אמנם אין ריבית מובטחת, אולם פוטנציאל התשואה גבוה יותר שכן מחקרים מראים כי לאורך זמן, התשואה המתקבלת מהשקעה בשוק ההון גבוהה יותר ביחס לאלטרנטיבות.


חיסכון מנוהל

אם גם אתם רוצים לחסוך למטרות שונות, וליהנות מהסיכוי לתשואה גבוהה יותר מהריבית המתקבלת מפיקדונות בנקאיים, תוכלו לבחון אפשרות להפקדת החיסכון במוצר הנקרא
פוליסת חיסכון.
הפוליסות מתאימות להשקעה בסכומים גדולים וקטנים (בכפוף לתנאי הפוליסה), וגם בהוראת קבע חודשית בעזרתה יגדל סכום החיסכון מידיי חודש. פוליסות חיסכון מתאימות מאוד כחיסכון לילדים, חיסכון לרכישת אוטו, ליציאה לטיול או לכל מטרה אחרת, בין היתר בשל מגוון מסלולי החיסכון הקיימים, יתרונות מס שונים (משלמים מס רווח הון רק במועד המשיכה) ודמי הניהול הקבועים אשר אינם משתנים בכל תקופת החיסכון.

בפוליסות חיסכון תוכלו להשקיע בהתאם למסלול השקעה המתאים לכם, לפי רמות סיכון שונות ובהתאם למטרה שהצבתם. ניתן לשנות את המסלול בכל עת בכפוף לתנאי הפוליסה, ולבחור במסלולים מוטי מניות, כאלו המתמחים באיגרות חוב ואף במסלולים שנחשבים סולידיים יותר. גם אם אינכם מבינים במניות או באיגרות חוב, הפוליסות מאפשרות לכם להשקיע במוצר שמשלב את הידע של הגוף המנהל את הפוליסה עם השקעה בשוק ההון.


 


חמישה טיפים לפתיחת חיסכון

1. אם אתם יודעים מה המטרה של החיסכון, נסו להעריך איזה סכום תצטרכו ובהתאם לקבוע את סכום ההפקדה החודשית.
2. בכל מקרה, הפקידו סכום אשר לא יפגע באיזון הכלכלי של הבית.
3. כאשר יש לכם כסף פנוי אשר אינכם צריכים למימון הצרכים השוטפים של הבית, העדיפו להפקיד אותו בחיסכון בעל פוטנציאל תשואה ביחס לאלטרנטיבות.
4. בחרו בחיסכון שיאפשר גמישות במשיכת הכסף (משיכה חלקית ולא מלאה, וכמו כן משיכה במועד שתבחרו).
5. אל תירתעו מפתיחת חיסכון אם נראה לכם שהסכום שתוכלו להפקיד מידיי חודש הוא קטן. כל סכום שתצברו יכול לסייע לצורך מטרות שונות, ותוכלו להגדיל את סכום ההפקדה בהמשך בהתאם למצבכם הכלכלי. כך למשל, אם מדובר בחסכון לילדים, ניתן להתחיל בהפקדת קצבת הילדים החודשית.להורדת האפילקציה 'חיסכון בקליק!' לחץ כאן!

 
תמונה של המאמר: כך תוציאו את המקסימום מהכסף שלכם

פוליסת חיסכון – מבית פסגות חברה לביטוח (פ.ב) בע"מ. הפקדה לפוליסת החיסכון באמצעות האפליקציה הינה ללקוחות בעלי פוליסת "פסגות חיסכון מנוהל". השימוש באפליקציה ללקוחות חדשים המצטרפים לפוליסה הינו תוך 3 ימי עסקים. בכפוף לתנאי הפוליסה, תנאי החברה להצטרפות, תנאי השימוש באפליקציה והסכום המינימאלי להפקדה. משיכת הכספים הינו בכפוף ובהתאם לתנאי הפוליסה.
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיונ/סוכן ביטוחי בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.