האם גם אתם יכולים להגדיל את החיסכון שלכם? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

למה כדאי לחסוך בחיסכון מנוהל?

תכנון נכון של ההוצאות וההכנסות העתידיות שלכם, ובחירת חיסכון אטרקטיבי, עשויים לסייע לכם להגשים את היעדים והמטרות שהצבתם לעצמכם. פוליסות חיסכון הפכו בשנים האחרונות למוצר פופולרי בקרב חוסכים רבים. מהי פוליסת חיסכון ? מה היתרונות שלה? ולמי זה מתאים? כל הפרטים במדריך שלפניכם

תמונה של המאמר: למה כדאי לחסוך בחיסכון מנוהל?


הצורך בפתיחת חיסכון הוא מהותי במיוחד עבור אנשים רבים, אך גם מאתגר. מצד אחד אנחנו רוצים להבטיח את עתידנו, אך גם רוצים לשמור על רמה כלכלית סבירה. אנחנו חולמים לדאוג לעתיד של ילדינו ונכדינו, אך גם שואפים לספק להם את כל צרכיהם בהווה.

על אף היתרונות הרבים שבחיסכון, אנשים רבים מעידים כי הם מעדיפים לחיות את ההווה. במילים אחרות, הם חוששים שפתיחת חיסכון תפגע ביכולת הכלכלית שלהם. אולם האמת היא, שגם חיסכון של מאות שקלים בכל חודש, יצטבר לסכום משמעותי לאחר מספר שנים. הסכום שיצטבר יוכל לשמש למגוון מטרות: נסיעה לחו"ל, החלפת אוטו, הקטנת המשכנתא, חיסכון לילדים או לנכדים, ובמקרים אחרים, הוא יוכל לסייע במצב של צורך פתאומי בסכום כסף גדול.

תכנון נכון

שתי דרכים יסייעו בהשגת המטרות השונות שצוינו. הראשונה, תכנון נכון של ההוצאות וההכנסות העתידיות והסכום הפנוי לחיסכון. בנוסף, כדאי לבחור מוצר חיסכון אשר יאפשר לכם לחסוך במכשיר אטרקטיבי שמצד אחד עשוי להשיא ערך לכספכם, אך מנגד, יספק לכם צרכים אחרים, כמו נזילות, ופיזור השקעות.

ישנם מוצרי חיסכון רבים אשר יכולים לאפשר לכם לחסוך למטרות שונות. אחד המוצרים, אשר לאחרונה החל לצבור פופולריות, הן פוליסות חיסכון אשר הפכו למוצר אטרקטיבי במיוחד בקרב חוסכים בישראל.

מדובר במוצר שמאפשר חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך, המתאים להשקעה גם בסכומים גדולים, וגם בהוראת קבע חודשית. משכך, פוליסות חיסכון  מתאימות מאוד כחיסכון לילדים או נכדים וכן לכל מטרה אחרת. ניתן להעביר לפוליסות סכומי כסף חד פעמיים (בכפוף לאישור חברת הביטוח) בהתאם ליכולתכם הכלכלית. למעשה, כפי שאתם מזמינים בגדים או אוכל דרך הסלולר, כך ניתן להעביר הפקדות לחיסכון שלכם בלחיצת כפתור.
בדיוק לשם כך, פיתחנו בפסגות חברה לביטוח
אפליקציה* המאפשרת העברת סכומי כסף נמוכים (20, 50 או 100 שקלים) בלחיצת כפתור (בכפוף להפקדה חודשית שוטפת בהתאם לתקנון ולתנאי השימוש באפליקציה).


מסלול השקעה מתאים לחוסך

את החסכונות מנהלים בהתאם למסלול השקעה המתאים לחוסך, לפי רמות סיכון שונות. ניתן לשנות את המסלול בכל עת, ולבחור במסלולים מוטי מניות, כאלו המתמחים באיגרות חוב ואף במסלולים שנחשבים סולידיים יותר. המעבר בין מסלולי השקעה אינו כרוך בתשלום מס רווחי הון, בעוד בחלק ממוצרי ההשקעה האחרים, חייב המשקיע לפדות את המוצר אם הוא רוצה לשנות את אפיק ההשקעה שלו ולכן הוא נאלץ לשלם מס רווחי הון.

דמי ניהול שקופים

בנוסף, דמי הניהול הנם שקופים ולא ניתנים לשינוי לאורך כל תקופת החיסכון, והכסף נזיל וניתן למשיכה בכל עת*.
חשוב להדגיש שהמוצר מאפשר למעשה להשקיע בשוק ההון מבלי לפתח מומחיות בכך או להיות בעל ידע נרחב בתחום. גם אם אינכם מכירים את שוק ההון, החסכונות מאפשרים לכם להשקיע במוצר שמשלב את הידע של הגוף המנהל את החיסכון, ולבחור באחד מבין מגוון מסלולי השקעה, בנזילות מיידית ובדמי ניהול ידועים וקבועים. אלו, בשילוב עם יתרונות המס השונים עליהם נפרט בהמשך, הופכים את פוליסת החיסכון למוצר אטרקטיבי במיוחד.


 

יתרונות מס מובנים

בדומה למוצרי חיסכון פנסיוני, גופים המנהלים פוליסות חיסכון מחויבים בדיווח רבעוני ושנתי, כך שהחוסכים בהן מקבלים דיווחים אחת לתקופה. בנוסף, לרוב ניתן לצפות בנתוני החיסכון דרך האתר של  חברת ביטוח.

מלבד העובדה שחוסכים בפוליסת חיסכון  לא משלמים מס על מעבר בין מסלולים, הרווחים שנצברים בפוליסת חיסכון חייבים במס רק במועד הפידיון, כך שכל עוד חוסך לא משך את הכסף (ובמילים אחרות, קיבל את הרווחים) הוא לא חייב עליהם במס.

גם עבור מי שהגיע לגיל פרישה או שבן או בת הזוג שלו הגיעו לגיל פרישה, מדובר במוצר שמאפשר השקעה בשוק ההון עם פטור ממס על רווחי הון עד התקרה שקבועה בחוק. על מנת ליהנות מהפטור, יש לדרוש מחברת הביטוח אישור שנתי על המס שנוכה מהמשיכות שבוצעו במהלך שנת המס (האישור מצורף לדו"ח השנתי של החיסכון), ולהגיש דו"ח שנתי למס הכנסה לצורך קבלת החזר המס בפועל.

ניתן ליהנות מפטור ממס לרווחים הצבורים רק פעם בשנה, בשנת המשיכה בלבד. בשנה זו למעשה, מקבל הגמלאי את רווחי ההשקעות שנצברו במהלך כל השנים, כאשר הפטור לו זכאי הוא רק עבור אותה שנה שבה מומשו.
נציין כי קיימת אפשרות לנצל את הפטור בכל שנה וזאת על ידי תכנון מס. ניתן לבצע משיכה בכל סוף שנה, לקבל את הפטור ואז לבצע הפקדה בחזרה, אולם חשוב לקבל ייעוץ מתאים מגורם מקצועי, לרוב מדובר ברואה חשבון, ולבחון את הנושא לעומק.

לסיכום, פוליסת חיסכון  עשוי להיות אטרקטיבי במיוחד לחוסכים רבים. בין אם אתם הורים שמעוניינים לדאוג לעתיד ילדכם, סבתא או סבא שרוצים לפתוח חיסכון לנכדים, גמלאים שמעוניינים בחיסכון נזיל או מי שמעונין לפתוח חיסכון בעל יתרונות רבים, ניתן לבחון את האפשרות של פתיחת פוליסת חיסכון  וליהנות מחיסכון אטרקטיבי שמשלב יתרונות מס עם פוטנציאל התשואה הגלומה בהשקעה בשוק ההון.


כללים לחיסכון נכון

1. הגדירו מראש את המטרה, הצרכים שלכם וטווח ההשקעה.

2. לפני הגדרת הסכום החודשי לחיסכון בדקו מה ההוצאות וההכנסות שלכם והקפידו לבחור סכום חודשי אשר לא יפגע במצבכם הכלכלי.

3. בדקו היטב את החסרונות והיתרונות של כל מוצרי ההשקעה.

4. אם אתם מעוניינים להפקיד לחיסכון אחת לחודש, הקפידו לבחור במוצר שמאפשר הפקדה חודשית, עם עדיפות להוראת קבע שתתבצע באופן אוטומטי.

5. נסו להבין מהגורמים המקצועיים מה פוטנציאל התשואה הגלומה במוצר החיסכון בו בחרתם.

6. חשוב לבדוק האם מדובר במוצר עם נזילות גבוהה, כלומר, תוך כמה זמן מרגע הגשת הבקשה למשיכה תקבלו את הסכום שצברתם.

7. התייעצו עם גורם מקצועי באשר למס שתשלמו על החיסכון, ובחנו היטב את היבטי המיסוי השונים.

8. הקפידו לבחור מסלול חיסכון שנכון עבורכם ומתאים לאופי שלכם כמשקיעים.

9.הקפידו על בחינת החיסכון על כל מרכיביו – יש לוודא שכל ההפקדות עברו, שדמי הניהול הנגבים הם אלו שסוכמו וכי כל התנאים המצוינים בדיווחים תואמים את המציאות.
להורדת האפליקציה 'חיסכון בקליק!' לחץ כאן!
תמונה של המאמר: למה כדאי לחסוך בחיסכון מנוהל?
*פוליסת חיסכון – מבית פסגות חברה לביטוח (פ.ב) בע"מ. הפקדה לפוליסת החיסכון באמצעות האפליקציה הינה ללקוחות בעלי פוליסת "פסגות חיסכון מנוהל". השימוש באפליקציה ללקוחות חדשים המצטרפים לפוליסה הינו תוך 3 ימי עסקים. בכפוף לתנאי הפוליסה, תנאי החברה להצטרפות, תנאי השימוש באפליקציה והסכום המינימאלי להפקדה. משיכת הכספים הינו בכפוף ובהתאם לתנאי הפוליסה.
 
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיונ/סוכן ביטוחי בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.