בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

לטוס לחו"ל בראש כלכלי שקט

חופשה משפחתית בחו"ל עלולה להיות לעיתים הוצאה כלכלית לא קטנה שעלולה להגיע לעיתים לסכומים של עשרות אלפי שקלים.
כיצד מתכוננים מראש להוצאות הכרוכות בחופשה ואיך מתנהלים נכון במהלכה ונמנעים מהוצאות מיותרות

תמונה של המאמר: לטוס לחו"ל בראש כלכלי שקט


ישראלים רבים מנצלים את עונת הקיץ והחגים לנסיעות לחו"ל. חופשת הקיץ מבית הספר, כמו גם חופשת החגים, מהוות הזדמנות מצוינת לבילוי בחו"ל עם הילדים, עם בני הזוג או עם חברים, אולם לרוב מדובר בחופשות יקרות יחסית, שיכולות לעלות אלפי שקלים ואף יותר. כיצד ניתן להתכונן להוצאות הכרוכות בחופשה? ואיך להתנהל כלכלית במהלכה?

רגע לפני: לחסוך מראש
לרוב, אנו מתכננים מראש לצאת לחלק מהטיולים, למשל, טיול בר או בת מצווה וטיולים בחופשת הקיץ, ולעיתים יוצאים לחופשה ספונטנית יותר. לכן, כדאי להיערך מראש להוצאה הכספית שכרוכה בחופשה המשפחתית. ישנם
מגוון מכשירי חיסכון אשר יכולים להתאים לכך, אולם יש להתאימם לתקופת החיסכון הצפויה ולאופי שלכם כמשקיעים.
בחלק מהמקרים, חיסכון של מאות שקלים בכל חודש יאפשר לכם לצאת לחופשה עליה חלמתם מבלי להיכנס להוצאות חריגות.

להתחיל לתכנן: לא לשכוח להחליט מה התקציב
כעת תוכלו להשתמש בסכום שחסכתם לצורך מימון החופשה והחלטה באשר להיקף התקציב שלכם. חשוב לציין כי בעודכם מתכננים את הטיול, קחו בחשבון הן את הסכום הדרוש למימון החופשה (טיסות, מלונות וכו') והן את התקציב היומי הדרוש לכם לצורך בזבוזים בזמן הטיול.
אם לא חסכתם מראש, או שלא חסכתם מספיק, ניתן לבדוק אפשרות של
לקיחת הלוואה , וזאת על מנת להימנע ממצב של משיכת יתר.

כיצד תדעו כמה כסף תצטרכו לטיול?
1. התייעצו עם סוכני נסיעות או מכרים שיצאו לטיול דומה.
2. בדקו באינטרנט והתרשמו ממידע שתמצאו.
3. הכינו טבלה מסודרת של ההוצאות הצפויות (טיסות, לינה, מזון, בזבוזים ועוד).

מתחילים לטייל: לבדוק עמלות כרטיסי אשראי, לא לנסוע עם הרבה מזומן
מרגע שיצאתם לטיול, מוטלת עליכם האחריות לעמוד בתקציב על מנת שלא תקלעו להוצאות שלא תוכלו לעמוד בהן. חשוב לשים לב למספר דברים שיכולים לחסוך לכם כסף:
1. התאימו את הסכום במזומן איתו אתם נוסעים לתקציב. ניתן אפילו להפריד בין הסכום שלקחתם לכל הנסיעה, לבין הסכום שמוקצב לכל יום. את הסכום שהקצבתם ליום הבילוי הקפידו לשים, למשל, בארנק (ואת יתר הכסף במקום אחר). כך תדעו כשאתם קרובים למיצוי התקציב היומי.
2. בדקו את העמלות שתשלמו על שימוש בכרטיס אשראי. שימו לב שהעמלות שונות בין הכרטיסים השונים וניתן להתמקח עליהן.
3.  בדקו מהו תאריך החיוב בפועל בעת השימוש בכרטיס אשראי על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו בחשבון לכיסוי ההוצאה. כך למשל, יש כרטיסים שמחויבים מיידית בעת שימוש בחו"ל, וכאלה שהחיוב מתבצע מספר ימים (כפי שמוגדר בתקנון) לאחר השימוש בכרטיס בקניות בחו"ל.
4. חסכו על הוצאות טלפון נייד ובחרו חבילה משתלמת בהתאם לשימוש שלכם.
5. אם אתם נוסעים עם ילדים – בהתאם לגיל ובגרות הילד, הגדירו גם להם את התקציב שלהם לבזבוזים. ייתכן שזה יהיה קשה ביום-יומיים הראשונים, אך תופעתו לדעת כמה מהר הם יתרגלו לכך, ואף ייהנו מהאחריות שניתנה להם.
 


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.