בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

לעבור את החגים בלי להיכנס למינוסים מיותרים

התקופה שלפני החגים זכורה לאנשים רבים כלחוצה ולא נעימה, זאת בעיקר בגלל שלל ההוצאות הכלכליות המתבקשות סביב ארוחות החג השונות והמתנות למארחים, למשפחה ולחברים. כיצד בכל זאת תוכלו לעבור את החגים בלי לחרוג ממסגרת האשראי שלכם?

תמונה של המאמר: לעבור את החגים בלי להיכנס למינוסים מיותרים

בין אם אתם מתארחים או מארחים בחג הקרוב, סביר להניח שגם אתם בין אלו שזוכרים את הימים שלפני החגים כימים מלחיצים במיוחד. אם אתם בצד המתארח, הרי שתמצאו שרכישת מתנות לשלל בני משפחה, מכרים ומארחים, כמו גם קניית בגדים חדשים לבני המשפחה, עלולים להעיק על התקציב המשפחתי, ואם אתם בצד המתארח, תוסיפו לכך גם לא מעט הוצאות חריגות על רכישת מזון וכלי אירוח לארוחת החג.
 
בכל מקרה, אם לא תתכוננו מבעוד מועד לחג אתם עלולים למצוא את עצמכם בסופו עם חריגה מהמסגרת אשראי, או במילים אחרות: עם מינוס, הלוואות וטלפונים ממנהל הבנק.
כיצד בכל זאת ניתן להתכונן להוצאות החג? ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם לעבור את החג הקרוב ביעילות וברוגע.
 
1. לפני שמתחילים – טבלת הוצאות והכנסות
על מנת שתוכלו להתכונן היטב לחגים, מומלץ להכין טבלה מסודרת של ההוצאות וההכנסות של משק הבית. כך תוכלו לדעת כמה כסף "פנוי" יש לכם לצורך הוצאות החג השונות, או לחילופין, תוכלו לבדוק באילו הוצאות אחרות תוכלו לחסוך בתקופה הקרובה וזאת על מנת שתוכלו להגיע לחג מוכנים ככל האפשר, לפחות בכל הקשור להיבט הכלכלי.

2. להכין רשימות ולבצע רכישות חכמות
הכינו רשימה מסודרת של כל המתנות שעליכם לרכוש בחג. בדקו היכן ניתן לחסוך, והאם כל המתנות הכרחיות. בזמן הקניות הקפידו לרכוש רק מה שמופיע ברשימה. באשר להוצאות לארוחת החג על מזון וכלי אירוח – הכינו רשימה דומה המפרטת בדיוק אילו מצרכים וכלים אתם צריכים לרכוש. כך תימנעו מקניות של דברים מיותרים אשר אין בהם צורך.

3. מתנות מקוריות
זה הזמן לחשוב על מתנות מקוריות, ואף כאלו שתעשו לבד. אם יש לכם ילדים, תהיו בטוחים שהסבים והסבתות שלהם ישמחו לקבל מתנה שהם הכינו בעצמם על פני סיר או עציץ חדש לבית. כך למשל, ניתן להניח שתמונה של הנכדים בשילוב ציור חדש יסבו לסבים ולסבתות אושר רב וגם יחסכו בהוצאות שלכם.
בנוסף, ניתן לקבוע כלל חדש באשר לרכישת מתנות לבני המשפחה או למעגל החברים הקרוב. כך למשל, ניתן להחליט כי רוכשים מתנות לילדים בלבד או לחילופין לבצע הגרלה במסגרתה כל אחד שולף שם של אדם אחד שהוא צריך לקנות לו מתנה.

4. למארחים – אפשר לחלק את ההוצאות
אם אתם מארחים את ארוחת החג, הרי שתוכלו לבקש עזרה בהכנת התפריט מחלק מהמוזמנים. כך תרוויחו פעמיים: גם תחסכו בהוצאות וגם תצטרכו לעבוד הרבה פחות. כתוצאה מכך, סביר להניח שגם תגיעו פחות עייפים לארוחת החג ותיהנו הרבה יותר.

5. הלוואות – לבחון את התנאים
אם אין לכם ברירה ואתם חייבים לקחת הלוואה על מנת לעמוד בהוצאות השונות, חשוב לבדוק את התנאים אשר תוכלו לקבל מגופים שונים, ולא להתפשר על ההלוואה הראשונה
 שמציעים לכם. כך למשל, ניתן לקבל הלוואה על חשבון החיסכון הפנסיוני שלכם – קופת הגמל או קרן ההשתלמות שלכם, בהתאם לתנאים שמציעות החברות המנהלות.
 
טיפ לשנה הבאה – תתחילו לחסוך מעכשיו
רגע לפני שאתם מקפלים את שולחן החג ויחד איתו שוכחים את ההוצאות השונות שהיו לכם, מומלץ לשקול פתיחת חיסכון אשר יסייע לכם בהתמודדות עם הוצאות החג הבא.
 
חג שמח!


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים 
של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.