האם גם אתם רוצים להבטיח את עתידכם הכלכלי? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

לעלות על המסלול הנכון בקופת הגמל

החיים שלנו דינמיים, וככאלה, אנו חייבים לבחור מוצרי חיסכון אשר נוכל להתאים לשינויים מהותיים במצבנו האישי, המשפחתי והכלכלי. מגוון המסלולים של קופות הגמל יכולים לסייע לכך

תמונה של המאמר: לעלות על המסלול הנכון בקופת הגמל


החיסכון הפנסיוני הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על העתיד שלנו ושל משפחתנו. בחירה נכונה של מכשיר החיסכון, כמו גם הקפדה על חיסכון משמעותי אליו, צפויים לסייע לשמירה על רמת החיים שלנו בגיל הפרישה.

אחת הדרכים שיכולות לסייע לעשות זאת היא באמצעות בחירת מסלול השקעה. למעשה, קופות הגמל מציעות מסלולי השקעה מתמחים רבים במטרה להתאים את ההשקעה לאופי וצרכי החוסך. מסלולי ההשקעה ומדיניות ההשקעה של כל מסלול מפורסמים באתר החברה המנהלת וכן באתר הגמל-נט של משרד האוצר, כך שישנה שקיפות לגבי מדיניות ההשקעה. ניתן לבחור את המסלול הנכון ביותר לכל חוסך (או לשלב בין מספר מסלולים) בהתאם לרמת הסיכון המתאימה ביותר לצרכיו.

יש לציין כי המסלולים מתמחים בהשקעה באפיק מסוים והקופה מחויבות בדרך כלל להשקיע בו לפחות 75% מנכסיה. כך למשל, ניתן למצוא מסלול השקעות מנייתי, אשר במסגרתו משקיעה הקופה לפחות 75% מהנכסים במניות, או קופת גמל המתמקדת בהשקעה באיגרות חוב. בכל מקרה, ניתן לשנות את המסלול הנבחר כפי שנפרט בהמשך.

חשוב לציין כי ישנם יתרונות רבים לבחירת מסלול השקעה מתמחה מתאים לצרכי החוסך, כאשר המשמעותיים שבהם:

התאמה לאופי וצרכי החוסך– בחירה  במסלול השקעה מתמחה תעניק למשקיע השקעה המתאימה לצרכיו ולטווח ההשקעה שלו.

גמישות – העובדה כי ניתן לשנות את המסלול בכל עת (בכפוף להוראות הדין ונהלי החברה  המנהלת), מאפשרת גמישות בהשקעה בהתאם להתפתחויות בחיים.

מהירות החלטה – שינוי המסלול מתבצע תוך שלושה ימי עסקים בלבד.

שילוב בין מסלולים – ניתן לשלב בין מסלולים שונים לקבלת פיזור של ההשקעה בין אפיקים שונים.
 
להתייעץ עם איש מקצוע

על מנת לבחור את המסלול המתאים ביותר, חשוב לבחון היטב את מדיניות ההשקעות של הקופה ולהתאימה לאופי וצרכי החוסך. כך למשל, גיל החוסך ומצבו המשפחתי והכלכלי צפויים להשפיע על מדיניות ההשקעות שתיבחר ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי שיסייע בכך.

הסיבה לכך היא שמחקרים מראים שאמנם שוק ההון תנודתי, כלומר ישנן תקופות של עליות וישנן תקופות של ירידות שערים, אך השקעה לאורך זמן צפויה להניב תשואה חיובית. כך למשל, אם מדובר בחוסך צעיר שעוד שנים רבות של חיסכון לפניו, ייתכן ושיבחר להשקיע במסלול עם חשיפה גבוהה יותר למניות (בעל רמת סיכון גבוהה יותר) וזאת משום שתקופת החיסכון שלו עד לפרישה ארוכה ויש לו מספיק שנים להתמודד עם תקופות של ירידות ותנודתיות בשווקים. זו גם הסיבה שחוסך שמתקרב לגיל הפרישה צפוי להעביר את החיסכון הפנסיוני שלו לאפיקים סולידיים יותר, דוגמת מסלול המתמחה באיגרות חוב ממשלתיות, וזאת על מנת שערך החיסכון לא ייפגע בדיוק בשנים בהן הוא יזדקק לכספים שנצברו.

באיזה מסלול אני?

אם תרצו לבדוק באיזה מסלול קופת הגמל שלכם מושקעת, ישנן מספר דרכים לעשות זאת. ראשית, בדו"ח השנתי או הרבעוני הנשלח לחוסך אודות מצב הקופה, ניתן לבדוק, בין היתר, באיזה מסלול מושקעים הכספים. בנוסף, ניתן לפנות לחברה המנהלת את קופת הגמל או לפנות לאנשי מקצוע (למשל, סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני) שיוכלו לסייע בבדיקת המסלול הקיים, כמו גם בצורך לביצוע שינוי במסלול הנבחר.

העברת הכספים בין מסלולי השקעה לא פוגעת בזכויות העמית שנצברו בקופה, כמו למשל, נזילות הכספים, הוותק ועוד. בכל מקרה, נדגיש כי בעת שינוי משמעותי במצב המשפחתי או הכלכלי, וכן לקראת גיל הפרישה, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי ולבחון את המסלול בו מושקעת קופת הגמל. 


 
תמונה של המאמר: לעלות על המסלול הנכון בקופת הגמל


אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.