האם גם אתם צריכים ביטוח חיים? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת יותר על עולם הביטוח

נולד לכם ילד? זה הזמן לעשות ביטוח חיים

רכישת ביטוח חיים הנה החלטה משמעותית עבור בני המשפחה, בעיקר כשברצוננו להבטיח את עתידם הכלכלי של ילדינו. בגילאים צעירים לרוב עלות הביטוח מסתכמת בכמה עשרות שקלים לחודש, כאשר הסכום שמשולם מידיי חודש נקבע בהתאם לסכום הביטוח עליו הוחלט

תמונה של המאמר: נולד לכם ילד? זה הזמן לעשות ביטוח חיים


רכישת ביטוח חיים הנה אחת ההחלטות החשובות ביותר עבור בני המשפחה, בעיקר כאשר ברצוננו להבטיח את עתידם הכלכלי של ילדינו.
 
ביטוח חיים למקרה מוות נועד להבטיח למשפחת המבוטח תשלום חד פעמי במקרה של מות המבוטח. סכום הפיצוי יסייע למניעת דאגות כלכליות בקרב בני המשפחה ויבטיח את השמירה על רמת החיים אליה הם הורגלו.
 
בגילאים צעירים לרוב עלות הביטוח מסתכמת בכמה עשרות שקלים לחודש, כאשר הפרמיה החודשית (כלומר, הסכום שמשולם מידיי חודש) נקבע, בין היתר, בהתאם לסכום הביטוח המבוקש, מצבו הבריאותי ועיסוקו של המבוטח.
 
מתי לעשות ביטוח חיים?

לרוב, בעת הרחבת המשפחה, ממהרים ההורים הצעירים ופותחים חיסכון על שם הילד. אכן מדובר בחיסכון חשוב, אולם לצד זאת, חשוב מאוד לערוך ביטוח חיים או לבחון עריכת שינויים בביטוח הקיים.
 
למעשה, החשיבות של ביטוח חיים למקרה מוות עולה ככל שאנו צעירים יותר והסיבה לכך היא התלות של הילדים בהכנסתנו. ככל שהילד צעיר יותר, כך נצטרך לוודא שבמקרה של אסון, חלילה, רווחתו הכלכלית לא תיפגע. יתרה מכך, נרצה לדעת כי יישאר ברשות המשפחה סכום כסף אשר יספיק (או לפחות יסייע) למימון שלבים חשובים בחייהם של הילדים – דוגמת בר מצווה, חתונה, רכישת דירה ועוד.
 


לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח חיים לחץ כאן >>


יחד עם זאת, עבור רוב ההורים הצעירים, בלתי אפשרי לחסוך סכום כסף גדול ומשמעותי מספיק, כשהם מתמודדים עם ההוצאות השוטפות, הלוואות שונות והקשיים הכלכליים של היומיום.
 
בדיוק לשם כך קיים ביטוח חיים. ביטוח זה מאפשר, באמצעות תשלום של סכום נמוך יחסית בכל חודש, להבטיח סכום פיצוי משמעותי למשפחת המבוטח במקרה של מוות. סכום זה יכול לנוע בין מאות אלפי שקלים למיליוני שקלים, בהתאם לצרכיו של המבוטח. נציין כי על מנת להחליט איזה ביטוח חיים לבחור, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי, החברה המבטחת או סוכן ביטוח, אשר יתאימו את הביטוח לצרכים הספציפיים של כל אדם.
 
כיצד מחליטים בכמה לבטח?

ההחלטה באיזה סכום לבטח צריכה לקחת בחשבון משתנים שונים, בהם, מצבכם הכלכלי, מספר הילדים וכן הסכום אשר אתם יכולים לשלם בכל חודש עבור הביטוח. לרוב כדאי לבצע בדיקת איפיון צרכים של המשפחה, וכן לנסות להעריך איזה סכום תצטרך המשפחה במקרה של אסון.
 
האם סכום הביטוח נשאר זהה כל הזמן?

סכום הביטוח נשאר קבוע אלא אם הוחלט על שינוי. יש לציין כי בעת שינוי במצב המשפחתי (למשל, ילד נוסף או גירושים) כדאי לשקול שינוי בסכום הביטוח. בנוסף, לעיתים, כשהילדים גדולים מספיק ומתפרנסים באופן עצמאי, ניתן להקטין את הסכום ועל ידי כך גם להוריד את עלות הפרמיה החודשית המשולמת לחברה הביטוח.
 
כיצד נקבע הסכום לתשלום?

הפרמיה לתשלום מחושבת בהתאם לסכום הפיצוי ועל פי מצבו הבריאותי וגילו של המבוטח. בנוסף, נלקחים בחשבון גורמים שונים נוספים (למשל, אורח החיים ותחביבים מסוכנים). באופן עקרוני, ככל שגיל המבוטח עולה, כך גם התשלום החודשי צפוי לעלות.
חשוב לציין כי סכום התשלום החודשי משתנה בין חברות הביטוח השונות ולכן חשוב מאוד לערוך סקר שוק מקיף טרם עריכת ביטוח חיים שכן ההבדלים יכולים להגיע לעשרות שקלים עבור אותו סכום ביטוח.
 

צ'ק ליסט – שלושה דברים שחשוב לעשות בעת הרחבת המשפחה

1. בדיקת החסכונות הפנסיונים והתאמת צרכים למצב המשפחתי החדש.
2. פתיחת חיסכון עבור הילד.

3. עריכת ביטוח חיים.
 אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים 
על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.