בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

איך להגדיל את החיסכון שלנו?

צריכה וחיסכון ליוו מאז ומתמיד את אורח חיינו הכלכלי, כאשר מרכיב החיסכון נדחק פעמים רבות הצידה לטובת צריכה בהווה. אחת המשימות המרכזיות שלנו, היא למצוא את האיזון המתאים בין רכיב הצריכה ובין החיסכון. איך מבצעים שינוי בתפישה ובהרגלים ומייצרים לעצמנו חיסכון קבוע?

תמונה של המאמר: איך להגדיל את החיסכון שלנו?


מאז ומעולם, אורח חיינו הכלכלי הורכב משתי פעולות עיקריות - צריכה וחיסכון. למעשה, כל החלטה כלכלית שאנו מבצעים מחייבת אותנו לבחור בין צריכה בהווה לבין דחייתה לעתיד. על כן, אחת המשימות המרכזיות שלנו בחיים היא איזון מתאים בין סעיף ההוצאות לסעיף החיסכון בתקציב הכלכלי שלנו.
 
באופן היסטורי, סיבות שונות הביאו להקטנת החיסכון של אנשים רבים. ראשית, הריבית הנמוכה גורמת לכך שמכשירי החיסכון הקיימים נתפשים כלא אטרקטיביים ורבים לא יודעים מה לעשות עם כספם.
שנית, התחושה של "יהיה בסדר" המאפיינת בדרך כלל אנשים שיש להם כסף ואשר חיים את הרגע ולא חושבים על העתיד. נוסף על כך, הרי  שהקושי הקיומי היומיומי שמקשה על רבים לגמור את החודש מביא לכך שהחיסכון כלל לא נלקח בחשבון.

לכן, צריך להבין מהי חשיבות החיסכון, ועד כמה הוא משמעותי משני היבטים. הראשון, הוא ההיבט הפרקטי - חיסכון כרשת ביטחון. ליום סגרירי, להוצאה גדולה לא מתוכננת או ככסף משלים לפנסיה. השני, הוא היבט פסיכולוגי - הידיעה שיש לנו רשת ביטחון מפחיתה את רמת החרדה, מגבירה את הביטחון שלנו ומאפשרת לנו לנהל את הכסף טוב יותר.

הדרך אל החיסכון עוברת בשינוי תפישה והרגלים, וכדי להגיע לשם יש להתייחס לחיסכון כהוצאה שוטפת. אם נתייחס אל החיסכון "ככסף הפנוי" אשר נשאר בסוף החודש אחרי ההוצאות, הרי שככל הנראה לא נצליח לחסוך באמת. אם נבחן לרגע את ההתנהגות הכלכלית שלנו נראה שרוב התקציב שלנו מופנה להוצאות שוטפות קבועות, הוצאות משתנות והימנעות מהוצאות (כמו רכישת חולצה, הזמנת אוכל או קניית צעצוע).
 
אם החיסכון ייכנס להוצאות הקבועות, או לחילופין כל הימנעות "תצ'ופר" בחיסכון (את הכסף שלא בזבזנו אנחנו חוסכים) אז החיסכון יהפוך למעשה לחלק בלתי נפרד מההתנהלות הכלכלית שלנו ולא ייתפש כמותרות. בהקשר זה, פסגות מאפשרת העברת סכומי כסף קטנים לפוליסת חיסכון (בהתאם לתנאי הפוליסה), כך שכל אותם סכומים קטנים, או הימנעות מהוצאות, יצברו לכדי חיסכון משמעותי.
 
השינוי להערכתנו הוא תפישתי, אשר יביא לשינוי התנהגותי ולאו דווקא קשור לגובה הריבית או ליוקר המחיה.

איך מבצעים שינוי?
ישנם שני שלבים אשר בעזרתם ניתן לבצע שינוי ולהתחיל לחסוך. השלב הראשון הוא מודעות, כלומר להיות מודעים לצורך לחסוך. חשוב לדעת כל הזמן איפה אנחנו חוסכים ואיפה אנחנו "מוותרים לעצמנו בחיסכון", שכן מודעות זו מתורגמת בסוף היום לפעולות אמיתיות. כאשר תהיו מודעים לצורך שלכם בחיסכון (מעבר לרמה התיאורטית שחיסכון זה טוב) גובר הסיכוי שתתחילו לחסוך ברמה היומיומית. זה למעשה השלב השני. ברגע שהשלב הראשון מתקיים, גם השני יתקיים מעצמו שכן, מודעות מייצרת התנהגות.

 

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים 
של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים  על ידה. 
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.