האם גם אתם רוצים להבטיח את עתידכם הכלכלי? השאירו פרטים ונציג פסגות יחזור אליכם בהקדם
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לתכנן את העתיד

איך תשמרו על רמת חיים גבוהה בפנסיה

גם אם נראה שבפנסיה היקף ההוצאות קטן, בפועל, ההפך הוא הנכון. לכן, כדאי לפתוח חיסכון שישמש למטרות שונות – טיולים, מתנות לנכדים או הוצאות חד פעמיות

תמונה של המאמר: איך תשמרו על רמת חיים גבוהה בפנסיהאם אתם לקראת גיל פרישה, או מתחילים לתכנן את היום בו תצאו לגמלאות, חשוב מאוד להתחיל לחסוך למימון ההוצאות בגיל השלישי. למעשה, מומלץ להקדים ולחסוך שכן גם אם לעיתים נראה כי ככל שמתקרבים לגיל הפרישה, היקף ההוצאות יורד, הרי שלרוב, ההפך הוא הנכון.

בעוד שההכנסה מעבודה צפויה לרדת, הרי שהרצון הוא להמשיך לשמור על אותה רמת החיים ואף למעלה מכך. סביר שתרצו לצאת לטיולים לחו"ל ולהירשם לחוגים, כמו גם לדאוג או לסייע לרווחה הכלכלית של המשפחה המורחבת. כך למשל, ייתכן שתרצו לפתוח חיסכון לנכדים אשר ישמש אותם בעתיד למטרות שונות. בנוסף, כדאי לשמור על חיסכון פנוי למקרה חירום, לדוגמה, לצורך מימון הוצאה רפואית לא צפויה. ככל שהחיסכון ייפתח במועד מוקדם יותר, הרי שגם הסכום שתצברו יהיה גדול יותר ויאפשר לכם להיות רגועים בכל הקשור להיבטים הכלכליים של חייכם כפנסיונרים.

ישנם מוצרים רבים המתאימים לחיסכון, אולם כמי שמתקרבים לגיל הפרישה (או מי שכבר יצאו לפנסיה) כדאי לבדוק אילו מהם מציעים יתרונות מיסויים אשר יהפכו את החיסכון לאטרקטיבי יותר. בנוסף, חשוב לבחור במוצר חיסכון אליו ניתן לחסוך בהוראת קבע אך גם במועדים אחרים בהתאם ליכולתכם הכלכלית. כך, תשמרו לעצמכם את האופציה להפקיד לחיסכון במועדים משתנים.חיסכון מנוהל לכל מטרה

אחד המכשירים הפופולריים כיום הוא
פוליסות חיסכון המאפשרות חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך במוצר המשקיע בשוק ההון. בפוליסת חיסכון ניתן להשקיע על ידי הפקדה חד פעמית, בכפוף לאישור חברת הביטוח, ובאמצעות הוראת קבע חודשית בעזרתה יגדל סכום החיסכון מידיי חודש.

עבור מי שהגיע לגיל פרישה או מי שבן או בת הזוג שלו הגיעו לגיל פרישה, מדובר במוצר שמאפשר השקעה בשוק ההון (במגוון רחב של מסלולי השקעה) עם פטור ממס על רווחי הון עד התקרה שקבועה בחוק, בדיוק כמו זה הניתן על הריבית בפיקדון הבנקאי (למי שהגיע לגיל פרישה).

כדי ליהנות מהפטור, יש לדרוש מחברת הביטוח אישור שנתי על המס שנוכה מהמשיכות שבוצעו במהלך שנת המס (האישור מצורף לדו"ח השנתי של הפוליסה), ולהגיש דו"ח שנתי למס הכנסה לצורך קבלת החזר המס בפועל. ניתן ליהנות מפטור ממס לרווחים הצבורים רק פעם בשנה, בשנת המשיכה בלבד. למעשה, בשנה זו מקבל הגמלאי את רווחי ההשקעות שנצברו במהלך כל השנים, כאשר הפטור לו הוא זכאי הנו רק עבור אותה שנה שבה מומשו הרווחים. על מנת ליהנות מההטבה בכל שנה יש לבצע משיכה ולהגיש את הדו"ח השנתי מידיי שנה. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ לגבי הכדאיות של מהלך כזה עם גורם מקצועי (יועץ מס או רואה חשבון).

נציין כי דמי הניהול הנם שקופים ולא ניתנים לשינוי לאורך כל תקופת החיסכון בפוליסה. בניגוד למוצרים אחרים, בפוליסות חיסכון אין עמלות נוספות, דוגמת שיעור הוספה או דמי שמירה
.

 


מתי אפשר למשוך את החיסכון?

אחת השאלות הראשונות ששואלים משקיעים בטרם ביצוע השקעה בשוק ההון היא מתי תצטרכו את הכסף. בהתאם לכך גם בוחרים את מסלול ההשקעה. אולם, עבור מי שחוסך לתקופת הפנסיה לרוב קשה לענות על השאלה, במיוחד אם מדובר בחיסכון "למקרה חירום" שנועד לסייע בעת הצורך.

זו גם אחת הסיבות לכך שפוליסות חיסכון מתאימות מאוד לתקופת הגיל השלישי. בחיסכון מנוהל המעבר בין מסלולי השקעה אינו כרוך בתשלום מס רווחי הון וניתן לעשות זאת בקלות על ידי פנייה לחברת הביטוח (בעוד בחלק ממוצרי ההשקעה האחרים, חייב המשקיע לפדות את המוצר אם הוא רוצה לשנות את אפיק ההשקעה שלו ולכן הוא נאלץ לשלם מס רווחי הון).

כך, אם תראו שסביר להניח שתזדקקו לכסף בקרוב, או לחילופין, תחליטו שלא תזדקקו לו בשנים הקרובות, תוכלו לבצע שינוי במסלול ההשקעה בהתאם בקלות ובמהירות. יחד עם זאת, אם תזדקקו לכסף באופן פתאומי, הרי שתוכלו למשוך את הכסף תוך מספר ימי עסקים מרגע הגשת בקשה תקינה.

חשוב לציין כי ניתן לקבוע מוטבים למקרה מוות ובכך לנהל את העיזבון ולוודא כי הכספים יגיעו למי שאתם רוצים במקרה של פטירה חלילה. כלומר, אם אתם חוסכים לנכד למשל, תוכלו לוודא שהוא יהיה זה שיקבל את הכספים. כל שעליכם לעשות הוא לבקש מחברת הביטוח טופס מינוי מוטבים ולציין כי הוא יהיה המוטב של החיסכון.

לסיכום, חיסכון מנוהל הנו מכשיר חיסכון בעל יתרונות לחוסכים רבים, בפרט לפנסיונרים או למי שמתכנן לצאת לפנסיה בשנים הקרובות. חיסכון מנוהל מאפשר לחסוך לכל מטרה, בין אם מדובר בחיסכון לנכד או בכסף שיממן טיולים או אפילו יישמר לעת צרה. בעת הצורך, תוכלו למשוך את הסכום כולו, או את חלקו.


פסגות חברה לביטוח .ב) בעמ ("החברה").
בכפוף לתנאי הפוליסה והוראות הדין.
הסכום המינימאלי שניתן לחסוך במסגרת פסגות חיסכון מנוהל יקבע על פי מדיניות החברה מעת לעת.
ההפקדה החד פעמית בפוליסה הינה בכפוף לאישור חברת הביטוח. אין באמור התחייבות להשאת תשואה כלשהי .

 פסגות עוסק בשיווק השקעות ולא בייעוץ ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. לפסגות אין עניין אישי במידע שמוצג לעיל.
המידע שמוצג אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.