באנר עליון של מדריך באנר עליון של מדריך

עשור להנפקת גוגל

ענקית האינטרנט גוגל ציינה בשבוע שעבר עשור להנפקתה בבורסה בארה"ב, כאשר כיום, מדובר במעצמה של ממש שנסחרת לפי שווי של מאות מיליארדי דולרים. איך התחילה גוגל את דרכה, מאיפה באמת מגיע הכסף הגדול שלה ומהם מנועי הצמיחה העתידיים של החברה?

תמונה של המאמר: עשור להנפקת גוגל


הנה 10 עובדות שאתם פשוט חייבים לדעת על אחת החברות הגדולות והמלהיבות בעולם:

1. בדומה לחברות טכנולוגיה אחרות, החלה גוגל את פעילותה במוסך קטן בסנטה מרגריטה שבקליפורניה. זמן מה לאחר מכן עברה החברה למשרדים גדולים יותר בעמק הסיליקון.

2. ב-19 באוגוסט 2004 הונפקה גוגל בבורסת נאסד"ק, והחלה להיסחר יום לאחר מכן במחיר של 85 דולר למניה.

3. מאז ההנפקה ועד היום זינקה מניית גוגל ביותר מ-1,300%, כאשר היא מציגה עלייה ממוצעת של 30% בשנה.

4. כיום, שווי השוק של גוגל עומד על 400 מיליארד דולר, מקום 3 בארה"ב אחרי אפל ואקסון מובייל.

5. משנת 2004 עד 2014 רשמה גוגל קפיצה של 1,500% בהכנסותיה וזינוק של קרוב ל-4,000% ברווח!

6. פרט לשנת 2009, הצליחה גוגל לצמוח בהכנסות בכל שנה בקצב דו-ספרתי גבוה כאשר במונחים כספיים, רושמת גוגל בשנים האחרונות מדי רבעון עלייה של כמיליארד דולר בהכנסות.

7. בתחילת דרכה, מרבית הכנסותיה (יותר מ-70%) של גוגל הגיעו מארה"ב. לעומת זאת, כיום למעלה ממחצית מההכנסות מגיעות מחוץ לארה"ב, כאשר בריטניה הינה שחקן מרכזי עם נתח של 10% מההכנסות החברה.

8. מערכת ההפעלה של גוגל - אנדרואיד - שגרסתה הראשונה הופצה ב-2007, הפכה עד מהרה למערכת הנפוצה ביותר בעולם לסמארטפונים. חלקה של אנדרואיד בשוק עומד על כ-80%, זאת אל מול נתח של כ-15% בלבד ב-iOS של אפל.  

9. חשבתם שהכסף הגדול של גוגל מגיע משירותי מנוע החיפוש? תחשבו שוב. יותר מ-60% מההכנסות של גוגל מגיעות מפרסום, המבוסס על מידע שהיא אוספת על משתמשיה. איסוף המידע מתבצע בעיקר באמצעות היסטוריית הגלישה, שירותי הג'ימייל, הטמעת מנוע החיפוש באתרים ועוד. בנוסף, איסוף המידע מאפשר פרסום ממוקד המותאם לקהל היעד ולכן שטחי הפרסום של גוגל מבוקשים מאוד בקרב המפרסמים השונים בעולם.

10. גוגל מרכזת פעילות הולכת וגדלה בתחום ה-IoT ("אינטרנט של דברים") ובתחילת השנה אף רכשה את חברת Nest, המייצרת מוצרים חכמים לבית במטרה להיכנס לעולם בו מכשירים ביתיים יהיו מחוברים לאינטרנט ויותאמו לצרכי הלקוחות בצורה אופטימלית. תחום זה צפוי להוות את מנוע הצמיחה העתידי של גוגל.
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים 
של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.