בואו להכיר את הדור הבא של החיסכון עם פסגות גמל להשקעה. לפרטים נוספים
-
שלחו
תודה, פנייתך התקבלה בהצלחה
באנר עליון של מדריך לדעת לנהל את הכסף שלי

עשרה טיפים לחיסכון בקניית מתנות לחגים

המתנות למשפחה ולמארחים מכבידות עליכם? להכין רשימה מראש, לבצע סקר שוק, להתארגן לקניית מתנה משותפת ולא לקחת את הילדים לקניות הן רק חלק מהעצות שעשויות לעזור לכם להקטין את ההוצאה

תמונה של המאמר: עשרה טיפים לחיסכון בקניית מתנות לחגים

בתקופת החגים רבים מאיתנו מבלים זמן רב בקניונים, כאשר קניות רבות מתמקדות במתנות למשפחה ולמארחים. לעיתים כמות המתנות כה גדולה, עד שההוצאה הופכת להיות כבדה במיוחד ומקשה על ההתנהלות הכלכלית של משק הבית באותו חודש.
 
רכישות מחושבות ומתוכננות מראש עשויות להביא לכך שקניית המתנות תכביד עליכם פחות ביחס לשנים קודמות. רגע לפני שאתם יוצאים למרכז הקניות, ניתן להיעזר בעשרת הטיפים הבאים לצמצום בהוצאות על מתנות:
 
1.לגבש תקציב ולעמוד בו
בהתאם להיקף ההוצאות וההכנסות שלכם, החליטו מראש מה תקציב המתנות השנתי שלכם ועמדו בו. ניתן גם להחליט מה התקציב לכל מתנה ועל ידי כך להימנע מחריגות מיותרות.

2.רכישה בהתאם לרשימה שהוכנה מראש
העצה הזו טובה לכל יציאה לקניות: הכינו רשימה של כל המוצרים שאתם רוצים לקנות. במקרה זה, הכינו רשימה של האנשים שאתם צריכים לקנות להם מתנה ואפשרויות רכישה. כך לא תתפתו לרכוש דברים נוספים או מתנות לאנשים רבים מידיי.

3.מבצעים וסקר שוק
לפני היציאה לקניות בדקו היכן יש מבצעים רלוונטיים. שימו לב שלעיתים ישנם מבצעים למועדוני צרכנות ספציפיים או של חברות כרטיסי האשראי שכדאי להכיר מראש. ניתן  גם למצוא קופונים ודילים באינטרנט דרך אתרים המתמחים בכך. בדרך זו ייתכן שתוכלו לבצע חלק מהרכישות דרך האינטרנט ולא תצטרכו להגיע פיזית למרכזי הקניות.

4.להתמקח
בחנויות רבות ניתן להתמקח על המחיר שתשלמו וכדאי לנסות לעשות זאת. שימו לב שככל שהקנייה תהיה גדולה יותר, כך יכולת המיקוח שלכם תשתפר. בנוסף, ייתכן שאם תקנו את אותה מתנה למספר אנשים, תקבלו הנחה בשל הכמות שתרכשו.


5.שימוש בתווי שי
אם קיבלתם תווי שי, או שאתם צפויים לקבלם לפני החגים, ניתן לרכוש איתם חלק מהמתנות, או אף את כולן. באופן זה, לא תגדילו את היקף ההוצאות שלכם בשל המתנות שתרכשו.

6.לא לקחת את הילדים לקניות
פעמים רבות כשהולכים לעשות קניות עם הילדים מגלים שהיקף ההוצאה גדל משמעותית בשל בקשות של הילד. בנוסף, אנו עלולים להיכנס למצב של לחץ וחוסר סבלנות שיגרום לנו לבצע קניה לא חכמה. לכן, העדיפו ללכת לקניות לבד כאשר אתם רגועים ויש לכם זמן.

7.מתנות שנעשות בעבודת יד
כדאי לשקול עשיית חלק מהמתנות. כך למשל, סביר להניח שהסבים והסבתות ישמחו לקבל מתנה שנעשתה בעבודת יד על ידי הנכדים.
אם ברצונכם להעניק מתנה מקורית וטעימה, הרי שתוכלו לתת מתנה שהכנתם בעצמכם, למשל, עוגה טעימה ומתוקה. תוכלו לשלב אותה עם כלי יפה שתרכשו. מקבל המתנה בוודאי יעריך את ההשקעה שלכם בה.

8.ליזום חלוקת מתנות שונה ומקורית
אם במשפחתכם נהוג לחלק מתנות רבות, הרי שתוכלו להציע חלוקת מתנות שונה. כך למשל, תוכלו להציע לערוך הגרלה בין כולם, כאשר כל אחד יגריל אדם אחד שהוא צריך לקנות לו מתנה. ניתן לשלב את חלוקת המתנות עם משחק ניחושים למי המתנה מיועדת.

9.להתארגן למתנה משותפת
אם אתם הולכים להתארח אצל בן משפחה, הציעו ליתר האורחים לרכוש מתנה משותפת. כך תוכלו להקטין את סכום ההוצאה, ובמקביל לרכוש מתנה גדולה יותר למארח.

10.אל תחכו לרגע האחרון
כשמחכים לרגע האחרון לעיתים נאלצים להתפשר, הן על איכות המתנה והן על מחירה. בנוסף, ככל שתחכו כך כמות האנשים בחנויות תעלה מה שעלול להוביל לכך שקנייתכם תלווה בלחץ וחוסר סבלנות.
 
 
 

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני על ידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ“י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים 
של כל אדם. חברת פסגות קופות גמל ופנסיה בע“מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים  על ידה.
אנא הזן שם מלא
שלחו >>

מפגשי ידע מקצועיים קרובים
להרשמה חינם השאירו את כתובת המייל כאן:

שלחו >>

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בסיכונים הכלכליים והפיננסיים, הן ברמת האישית והן ברמה המשקית. בנוסף, תהליכים מרכזיים שמעצבים את הכלכלה המקומית, כדוגמת העברת האחריות לחיסכון הפנסיוני לידי הציבור, מורכבותם של המוצרים הפיננסיים והעלייה בשיח הכלכלי בתקשורת, מחדדים את הצורך להגברת הידע הפיננסי בקרב הציבור הישראלי.


לפרטים נוספים >>

www.psagot.co.il

אין באמור בסקירה לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס על ידי יועץ/משווק השקעות/פנסיוני ו/או יועץ מס בעל רישיון כדין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם /או הצעה לרכישת ני"ע ו/או קרנות ו/או תעודות סל ו/או מוצרים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. 
הסקירה לעיל הינה רכושה של פסגות. אין להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן ו/או פעולה, דפוס, צילום, הקלטה, העתקה ו/או כל חלק ממנה ללא קבלת אישור בכתב ומראש של פסגות. המידע המופיע בסקירה מעודכן למועד פרסומו ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בה והדעות האמורות בה עשויות להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. מודגש כי פסגות ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים למהימנות המידע המפורט בסקירה, לשלמותה, לדיוק הנתונים הכלולים בה או להשמטה, שגיאה או ליקוי אחר בסקירה. פסגות לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרמו משימוש בסקירה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע שבסקירה יצור רווחים בידי המשתמש. הסקירה מסופקת כשירות לקוראים בלבד ועלולים ליפול בה טעויות ועשויים לחול בה שינויי שוק ושינויים אחרים. לפסגות ו/או לחברות הבנות שלה ו/או לחברות הקשורות אליה ו/או לבעלי שליטה ו/או לבעלי עניין במי מהן עשוי להיות עניין במידע המוצג בסקירה.